Preskoči na vsebino

Tehnični podatki vozila

Renault Captur II (facelift 2024)

Primerjajte vseh 7 motornih različic modela Renault Captur Captur II (facelift 2024), nato odprite tehnične podatke za točno določeni pogonski sklop in letnik proizvodnje.

Poročilo o zgodovini vozila

Kupujete rabljeno vozilo Renault Captur II (facelift 2024)? Preverite zgodovino točno tega vozila

Poročilo VIN lahko pred nakupom pomaga potrditi točen motor, opremo, zapise o prevoženih kilometrih in prijavljeno škodo.

Kaj je VIN?
1 od 8
Renault Captur Captur II (facelift 2024) Povečaj prikaz
Fotografija: Alexander-93, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Galerija vozil

Renault Captur Captur II (facelift 2024)

Fotografija: Alexander-93, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Izberite pogonski sklop

Različice motorjev

Izberite vrstico, da posodobite ključne podatke in podrobne specifikacije spodaj.

7 različic · 6 Bencin · 1 Bencin / LPG

Motor Gorivo Moč Proizvodnja
1.0 TCe (90 KM) Izbrano Bencin 90 KM 2024–trenutno
1.0 TCe (101 KM) LPG Izbrano Bencin / LPG 101 KM 2024–trenutno
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid Izbrano Bencin 140 KM 2024–trenutno
1.3 TCe (154 KM) EDC Izbrano Bencin 154 KM 2024–trenutno
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC Izbrano Bencin 158 KM 2024–trenutno
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Izbrano Bencin 94 KM 2024–trenutno
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Izbrano Bencin 109 KM 2025–trenutno

Izbrana različica motorja

1.0 TCe (90 KM)

Bencin · 2024–trenutno

Moč motorja
90 KM
Zavojni moment
160 Nm
Delovna prostornina motorja
999 cm³
Vrsta goriva
Bencin
Pospešek 0 – 100 km/h
14 s
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.0 TCe (90 KM)
Vrsta motorja
Motor z notranjim izgorevanjem
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2024
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin

Učinkovitost

Pospešek 0 – 100 km/h
14 s
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
5.8-5.9 l/100 km
Ekološki standard
Euro 6d
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
131 g/km

Motor

Model / Koda motorja
H4D470
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
999 cm³
Sistem vbrizgavanja goriva
Večtočkovno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Turbo kompresor, Intercooler
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
3
Število ventilov na cilindru
4
Kapaciteta motornega olja
4.2 l
Kapaciteta hladilne tekočine
6.4 l
Moč
90 KM
Zavojni moment
160 Nm @ 2750 obr./min

Prostornina in teža

Minimalna kapaciteta prtljažnika
422 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1596 l
Lastna teža
kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina s zloženimi ogledali
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Število prestav
6
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/65 R16
Velikost platišč
16
ABS
da

Izbrana različica motorja

1.0 TCe (101 KM) LPG

Bencin / LPG · 2024–trenutno

Moč motorja
101 KM
Zavojni moment
160 Nm
Delovna prostornina motorja
999 cm³
Vrsta goriva
Bencin / LPG
Pospešek 0 – 100 km/h
13 s
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.0 TCe (101 KM) LPG
Vrsta motorja
Motor z notranjim izgorevanjem
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2024
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin / LPG

Učinkovitost

Pospešek 0 – 100 km/h
13 s
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
6.0-6.1/7.7-7.9 l/100 km
Poraba goriva - Kombiniran cikel (LPG)
7.7-7.9 l/100 km
Ekološki standard
Euro 6d
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
119 g/km

Motor

Model / Koda motorja
H4D460
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
999 cm³
Zavojni moment (LPG)
170 Nm
Obračalna hitrost (LPG)
2000 obr./min
Sistem vbrizgavanja goriva
Večtočkovno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Turbo kompresor, Intercooler
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
3
Število ventilov na cilindru
4
Kapaciteta motornega olja
4.2 l
Kapaciteta hladilne tekočine
6.4 l
Moč
101 KM
Zavojni moment
160 Nm @ 2750 obr./min

Prostornina in teža

Minimalna kapaciteta prtljažnika
422 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1596 l
Lastna teža
kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina s zloženimi ogledali
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Število prestav
6
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/60 R17
Velikost platišč
17
ABS
da

Izbrana različica motorja

1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid

Bencin · 2024–trenutno

Moč motorja
140 KM
Zavojni moment
260 Nm
Delovna prostornina motorja
1330 cm³
Vrsta goriva
Bencin
Pospešek 0 – 100 km/h
10,4 s
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
Vrsta motorja
MHEV (blagi hibridni sistem)
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2024
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin

Učinkovitost

Pospešek 0 – 100 km/h
10.4 s
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
5.8-5.9 l/100 km
Ekološki standard
Euro 6d
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
133 g/km

Motor

Model / Koda motorja
H5H490
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
1330 cm³
Sistem vbrizgavanja goriva
Neposredno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Turbo kompresor, Intercooler
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
4
Število ventilov na cilindru
4
Kapaciteta motornega olja
5.4 l
Kapaciteta hladilne tekočine
7.5 l
Moč
140 KM
Zavojni moment
260 Nm @ 3500 obr./min

Prostornina in teža

Minimalna kapaciteta prtljažnika
422 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1596 l
Lastna teža
kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina s zloženimi ogledali
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Število prestav
6
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/60 R17
Velikost platišč
17
ABS
da

Izbrana različica motorja

1.3 TCe (154 KM) EDC

Bencin · 2024–trenutno

Moč motorja
154 KM
Zavojni moment
270 Nm
Delovna prostornina motorja
1330 cm³
Vrsta goriva
Bencin
Pospešek 0 – 100 km/h
8,5 s
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.3 TCe (154 KM) EDC
Vrsta motorja
Motor z notranjim izgorevanjem
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2024
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin

Učinkovitost

Pospešek 0 – 100 km/h
8.5 s
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
6.2 l/100 km
Ekološki standard
Euro 6d
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
149 g/km

Motor

Model / Koda motorja
H5H470
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
1330 cm³
Sistem vbrizgavanja goriva
Neposredno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Turbo kompresor, Intercooler
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
4
Število ventilov na cilindru
4
Kapaciteta motornega olja
5.4 l
Kapaciteta hladilne tekočine
7.5 l
Moč
154 KM
Zavojni moment
270 Nm @ 1700 obr./min

Prostornina in teža

Minimalna kapaciteta prtljažnika
422 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1596 l
Lastna teža
kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina s zloženimi ogledali
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Število prestav
7
Tip samodejnega menjalnika
EDC
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/65 R16; 215/60 R17
Velikost platišč
16; 17
ABS
da

Izbrana različica motorja

1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC

Bencin · 2024–trenutno

Moč motorja
158 KM
Zavojni moment
270 Nm
Delovna prostornina motorja
1330 cm³
Vrsta goriva
Bencin
Pospešek 0 – 100 km/h
8,5 s
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
Vrsta motorja
MHEV (blagi hibridni sistem)
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2024
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin

Učinkovitost

Pospešek 0 – 100 km/h
8.5 s
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
5.8-5.9 l/100 km
Ekološki standard
Euro 6d
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
133 g/km

Motor

Model / Koda motorja
H5H490
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
1330 cm³
Sistem vbrizgavanja goriva
Neposredno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Turbo kompresor, Intercooler
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
4
Število ventilov na cilindru
4
Kapaciteta motornega olja
5.4 l
Kapaciteta hladilne tekočine
7.5 l
Moč
158 KM
Zavojni moment
270 Nm @ 1750 obr./min

Prostornina in teža

Minimalna kapaciteta prtljažnika
422 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1596 l
Lastna teža
kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina s zloženimi ogledali
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Število prestav
7
Tip samodejnega menjalnika
EDC
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/60 R17
Velikost platišč
17
ABS
da

Izbrana različica motorja

1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode

Bencin · 2024–trenutno

Moč motorja
94 KM
Zavojni moment
145 Nm
Delovna prostornina motorja
1598 cm³
Vrsta goriva
Bencin
Pospešek 0 – 100 km/h
10 s
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Vrsta motorja
FHEF (popolna hibridna)
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2024
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin

Učinkovitost

Pospešek 0 – 100 km/h
10 s
Kapaciteta baterije bruto
1.2 kWh
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
4.7-4.9 l/100 km
Ekološki standard
Euro 6d
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
105 g/km

Motor

Maksimalna moč električnega motorja
49 KM
Položaj električnega motorja
Spredaj, Prečno
Moč sistema
143 KM
Zavojni moment sistema
250 Nm
Model / Koda motorja
H4M632
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
1598 cm³
Sistem vbrizgavanja goriva
Večtočkovno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Naturally aspirated engine
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
4
Število ventilov na cilindru
4
Kapaciteta motornega olja
4.5 l
Moč
94 KM
Zavojni moment
145 Nm @ 3200 obr./min

Prostornina in teža

Minimalna kapaciteta prtljažnika
326 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1458 l
Lastna teža
kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina s zloženimi ogledali
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Tip samodejnega menjalnika
Multi-Mode
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/55 R18; 225/45 R19
Velikost platišč
18; 19
ABS
da

Izbrana različica motorja

1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode

Bencin · 2025–trenutno

Moč motorja
109 KM
Delovna prostornina motorja
1789 cm³
Vrsta goriva
Bencin
Pospešek 0 – 100 km/h
8,9 s
Max hitrost
180 km/h
Na tej strani
Preverite zgodovino vozila

Osnovne informacije o različici

Blagovna znamka
Renault
Model
Captur
Generacija
Captur II (facelift 2024)
Motor
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Vrsta motorja
FHEF (popolna hibridna)
Število vrat
5
Začetek proizvodnje
2025
Tip karoserije
Crossover
Število mest
5
Vrsta goriva
Bencin

Učinkovitost

Max hitrost
180 km/h
Pospešek 0 – 100 km/h
8.9 s
Kapaciteta baterije bruto
1.4 kWh
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Mestni cikel
5.1 l/100 km
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Izvenmestni cikel
4.4 l/100 km
Standarden za merjenje porabe goriva
WLTP
Poraba goriva – Kombiniran cikel
4.5 l/100 km
Standard za merjenje CO2
WLTP
CO2 emisije
102 g/km

Motor

Maksimalna moč električnega motorja
49 KM
Položaj električnega motorja
Sprednja os, Prečno
Moč sistema
158 KM @ 5350 obr./min
Zavojni moment sistema
265 Nm @ 3600 obr./min
Položaj motorja
Spredaj, Prečno
Delovna prostornina motorja
1789 cm³
Sistem vbrizgavanja goriva
Večtočkovno vbrizgavanje
Vrsta motorja
Naturally aspirated engine
Konfiguracija motorja
Vrsta
Število cilindrov
4
Število ventilov na cilindru
4
Moč
109 KM

Prostornina in teža

Kapaciteta rezervoarja
48 l
Minimalna kapaciteta prtljažnika
326-440 l
Maksimalna kapaciteta prtljažnika
1276 l
Lastna teža
1514 kg
Dovoljena teža
1890 kg
Dovoljena masa tovora na strehi
80 kg
Dovoljena skupna masa prikolice z zavornim sistemom pri začetku vožnje navzgor s naklonom 12%
1000 kg
Dovoljena skupna masa prikolice brez zavor
720 kg
Dovoljen pritisk prikolice na vlečno napravo
75 kg

Dimenzije vozila

Dolžina
4239 mm
Širina
1797 mm
Širina z razprtimi ogledali
2003 mm
Višina
1575 mm
Medosna razdalja
2639 mm
Razdalja prednjih koles
1562 mm
Razdalja zadnjih koles
1547 mm
Oddaljenost od tal
169 mm
Sprednji izrast
883 mm
Zadnji izrast
717 mm
Minimalni radij obračanja
11.1 m

Pogonski sistem, Zavore in vzmetenje

Prenos
Pogonski sistem na sprednjih kolesih
Tip samodejnega menjalnika
Multi-Mode
Sprednje vzmetenje
Neodvisno McPherson
Zadnje vzmetenje
Elastična gred
Sprednje zavore
Ventilirane diskovnice
Zadnje zavore
Bobnasti
Krmilni sistem
Zobčasta prenosa
Servokrmiljenje
Električno servo
Velikost pnevmatik
215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19
Velikost platišč
17; 18; 19
ABS
da