Specificații vehicul
Renault Captur II (facelift 2024)
Compară toate cele 7 versiuni de motor ale modelului Renault Captur Captur II (facelift 2024), apoi deschide datele tehnice pentru sistemul de propulsie și anul de producție exacte.
Raport de istoric al vehiculului
Cumperi un Renault Captur II (facelift 2024) rulat? Verifică istoricul exemplarului exact
Un raport VIN poate ajuta la confirmarea motorizării exacte, a echipării, a înregistrărilor de rulaj și a daunelor raportate înainte de achiziție.
Fotografii vehicul
1 din 8
Mărește imaginea Alege un sistem de propulsie
Versiuni de motor
Selectați un rând pentru a actualiza mai jos indicatorii cheie și specificațiile detaliate.
7 versiuni · 6 Benzină · 1 Benzină / LPG
| Motor | Combustibil | Putere | Producție |
|---|---|---|---|
| 1.0 TCe (90 KM) Selectat | Benzină | 90 KM | 2024–prezent |
| 1.0 TCe (101 KM) LPG Selectat | Benzină / LPG | 101 KM | 2024–prezent |
| 1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid Selectat | Benzină | 140 KM | 2024–prezent |
| 1.3 TCe (154 KM) EDC Selectat | Benzină | 154 KM | 2024–prezent |
| 1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC Selectat | Benzină | 158 KM | 2024–prezent |
| 1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Selectat | Benzină | 94 KM | 2024–prezent |
| 1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Selectat | Benzină | 109 KM | 2025–prezent |
Nicio versiune de motor corespunzătoare
Încearcă un număr de model, o valoare de putere sau golește filtrul de combustibil.
Versiune de motor selectată
1.0 TCe (90 KM)
Benzină · 2024–prezent
- Puterea motorului
- 90 KM
- Cuplu
- 160 Nm
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 14 s
Pe această pagină
Informații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.0 TCe (90 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 14 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.8-5.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 131 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H4D470
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.2 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 6.4 l
- Putere
- 90 KM
- Cuplu
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 422 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1596 l
- Greutate proprie
- kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.0 TCe (101 KM) LPG
Benzină / LPG · 2024–prezent
- Puterea motorului
- 101 KM
- Cuplu
- 160 Nm
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Tip carburant
- Benzină / LPG
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 13 s
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.0 TCe (101 KM) LPG
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină / LPG
Eficiență
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 13 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.0-6.1/7.7-7.9 l/100 km
- Consum carburant - Ciclu combinat (LPG)
- 7.7-7.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 119 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H4D460
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Cuplu (LPG)
- 170 Nm
- Turații (LPG)
- 2000 obr./min
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.2 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 6.4 l
- Putere
- 101 KM
- Cuplu
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 422 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1596 l
- Greutate proprie
- kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
Benzină · 2024–prezent
- Puterea motorului
- 140 KM
- Cuplu
- 260 Nm
- Cilindree motor
- 1.330 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10,4 s
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
- Tip motor
- MHEV (sistem hibrid ușor)
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10.4 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.8-5.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 133 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H490
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1330 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 140 KM
- Cuplu
- 260 Nm @ 3500 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 422 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1596 l
- Greutate proprie
- kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (154 KM) EDC
Benzină · 2024–prezent
- Puterea motorului
- 154 KM
- Cuplu
- 270 Nm
- Cilindree motor
- 1.330 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8,5 s
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (154 KM) EDC
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8.5 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.2 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 149 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H470
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1330 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 154 KM
- Cuplu
- 270 Nm @ 1700 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 422 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1596 l
- Greutate proprie
- kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 7
- Tip cutie de viteze automate
- EDC
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
Benzină · 2024–prezent
- Puterea motorului
- 158 KM
- Cuplu
- 270 Nm
- Cilindree motor
- 1.330 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8,5 s
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
- Tip motor
- MHEV (sistem hibrid ușor)
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8.5 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.8-5.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 133 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H490
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1330 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 158 KM
- Cuplu
- 270 Nm @ 1750 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 422 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1596 l
- Greutate proprie
- kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 7
- Tip cutie de viteze automate
- EDC
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Benzină · 2024–prezent
- Puterea motorului
- 94 KM
- Cuplu
- 145 Nm
- Cilindree motor
- 1.598 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10 s
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
- Tip motor
- FHEF (hibrid complet)
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10 s
- Capacitatea bateriei brute
- 1.2 kWh
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.7-4.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 105 g/km
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 49 KM
- Poziția motorului electric
- În față, Transversal
- Puterea sistemului
- 143 KM
- Cuplu sistem
- 250 Nm
- Model / Cod motor
- H4M632
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1598 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Motor natural aspirat
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.5 l
- Putere
- 94 KM
- Cuplu
- 145 Nm @ 3200 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 326 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1458 l
- Greutate proprie
- kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Tip cutie de viteze automate
- Multi-Mode
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/55 R18; 225/45 R19
- Dimensiunea jantelor
- 18; 19
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Benzină · 2025–prezent
- Puterea motorului
- 109 KM
- Cilindree motor
- 1.789 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8,9 s
- Viteză maximă
- 180 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
- Tip motor
- FHEF (hibrid complet)
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2025
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 180 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8.9 s
- Capacitatea bateriei brute
- 1.4 kWh
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu urban
- 5.1 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 4.4 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.5 l/100 km
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 102 g/km
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 49 KM
- Poziția motorului electric
- Axă față, Transversal
- Puterea sistemului
- 158 KM @ 5350 obr./min
- Cuplu sistem
- 265 Nm @ 3600 obr./min
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1789 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Motor natural aspirat
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Putere
- 109 KM
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 326-440 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1276 l
- Greutate proprie
- 1514 kg
- Greutate maximă admisă
- 1890 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1000 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 720 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4239 mm
- Lățime
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1575 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1562 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 169 mm
- Proiectie frontală
- 883 mm
- Proiectie spate
- 717 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Tip cutie de viteze automate
- Multi-Mode
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19
- Dimensiunea jantelor
- 17; 18; 19
- ABS
- da