Tehničke specifikacije vozila
Renault Captur II (facelift 2024)
Usporedite svih 7 izvedbi motora modela Renault Captur Captur II (facelift 2024), a zatim otvorite tehničke podatke za točan pogonski sklop i godinu proizvodnje.
Izvješće o povijesti vozila
Kupujete Renault Captur II (facelift 2024) iz druge ruke? Provjerite povijest baš tog vozila
Izvješće na temelju VIN broja može pomoći potvrditi točan motor, opremu, zapise o kilometraži i prijavljena oštećenja prije kupnje.
Fotografije vozila
1 od 8
Povećaj prikaz Odaberite pogonski sklop
Izvedbe motora
Odaberite redak kako biste ažurirali ključne pokazatelje i detaljne specifikacije u nastavku.
7 izvedbi · 6 Benzin · 1 Benzin / LPG
| Motor | Gorivo | Snaga | Proizvodnja |
|---|---|---|---|
| 1.0 TCe (90 KM) Odabrano | Benzin | 90 KM | 2024–trenutno |
| 1.0 TCe (101 KM) LPG Odabrano | Benzin / LPG | 101 KM | 2024–trenutno |
| 1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid Odabrano | Benzin | 140 KM | 2024–trenutno |
| 1.3 TCe (154 KM) EDC Odabrano | Benzin | 154 KM | 2024–trenutno |
| 1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC Odabrano | Benzin | 158 KM | 2024–trenutno |
| 1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Odabrano | Benzin | 94 KM | 2024–trenutno |
| 1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Odabrano | Benzin | 109 KM | 2025–trenutno |
Nema odgovarajuće izvedbe motora
Pokušajte broj modela, snagu motora ili očistite filtar goriva.
Odabrana izvedba motora
1.0 TCe (90 KM)
Benzin · 2024–trenutno
- Snaga motora
- 90 KM
- Obrtni moment
- 160 Nm
- Zapremina motora
- 999 cm³
- Tip goriva
- Benzin
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 14 s
Na ovoj stranici
Osnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.0 TCe (90 KM)
- Vrsta motora
- Motor sa unutrašnjim sagorevanjem
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2024
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin
Efikasnost
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 14 s
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 5.8-5.9 l/100 km
- Ekološki standard
- Euro 6d
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 131 g/km
Motor
- Model / Kod motora
- H4D470
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 999 cm³
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Višepunktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Turbo kompresor, Interkuler
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 3
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Zapremina motorne ulja
- 4.2 l
- Zapremina rashladne tečnosti
- 6.4 l
- Snaga
- 90 KM
- Obrtni moment
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Zapremina i težina
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 422 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1596 l
- Težina bez tereta
- kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina sa sklopljenim ogledalima
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Broj brzina
- 6
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/65 R16
- Dimenzija felgi
- 16
- ABS
- da
Odabrana izvedba motora
1.0 TCe (101 KM) LPG
Benzin / LPG · 2024–trenutno
- Snaga motora
- 101 KM
- Obrtni moment
- 160 Nm
- Zapremina motora
- 999 cm³
- Tip goriva
- Benzin / LPG
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 13 s
Na ovoj stranici
POVIJEST VOZILA
Kupujete automobil? Provjerite njegovu povijest prije nego donesete odluku!
Provjerite povijest vozilaOsnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.0 TCe (101 KM) LPG
- Vrsta motora
- Motor sa unutrašnjim sagorevanjem
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2024
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin / LPG
Efikasnost
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 13 s
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 6.0-6.1/7.7-7.9 l/100 km
- Potrošnja goriva - Mešoviti ciklus (LPG)
- 7.7-7.9 l/100 km
- Ekološki standard
- Euro 6d
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 119 g/km
Motor
- Model / Kod motora
- H4D460
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 999 cm³
- Obrtni moment (LPG)
- 170 Nm
- Obrtaji (LPG)
- 2000 obr./min
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Višepunktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Turbo kompresor, Interkuler
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 3
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Zapremina motorne ulja
- 4.2 l
- Zapremina rashladne tečnosti
- 6.4 l
- Snaga
- 101 KM
- Obrtni moment
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Zapremina i težina
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 422 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1596 l
- Težina bez tereta
- kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina sa sklopljenim ogledalima
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Broj brzina
- 6
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/60 R17
- Dimenzija felgi
- 17
- ABS
- da
Odabrana izvedba motora
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
Benzin · 2024–trenutno
- Snaga motora
- 140 KM
- Obrtni moment
- 260 Nm
- Zapremina motora
- 1.330 cm³
- Tip goriva
- Benzin
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 10,4 s
Na ovoj stranici
POVIJEST VOZILA
Kupujete automobil? Provjerite njegovu povijest prije nego donesete odluku!
Provjerite povijest vozilaOsnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
- Vrsta motora
- MHEV (blagi hibridni sistem)
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2024
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin
Efikasnost
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 10.4 s
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 5.8-5.9 l/100 km
- Ekološki standard
- Euro 6d
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 133 g/km
Motor
- Model / Kod motora
- H5H490
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 1330 cm³
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Direktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Turbo kompresor, Interkuler
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 4
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Zapremina motorne ulja
- 5.4 l
- Zapremina rashladne tečnosti
- 7.5 l
- Snaga
- 140 KM
- Obrtni moment
- 260 Nm @ 3500 obr./min
Zapremina i težina
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 422 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1596 l
- Težina bez tereta
- kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina sa sklopljenim ogledalima
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Broj brzina
- 6
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/60 R17
- Dimenzija felgi
- 17
- ABS
- da
Odabrana izvedba motora
1.3 TCe (154 KM) EDC
Benzin · 2024–trenutno
- Snaga motora
- 154 KM
- Obrtni moment
- 270 Nm
- Zapremina motora
- 1.330 cm³
- Tip goriva
- Benzin
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 8,5 s
Na ovoj stranici
POVIJEST VOZILA
Kupujete automobil? Provjerite njegovu povijest prije nego donesete odluku!
Provjerite povijest vozilaOsnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (154 KM) EDC
- Vrsta motora
- Motor sa unutrašnjim sagorevanjem
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2024
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin
Efikasnost
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 8.5 s
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 6.2 l/100 km
- Ekološki standard
- Euro 6d
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 149 g/km
Motor
- Model / Kod motora
- H5H470
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 1330 cm³
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Direktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Turbo kompresor, Interkuler
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 4
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Zapremina motorne ulja
- 5.4 l
- Zapremina rashladne tečnosti
- 7.5 l
- Snaga
- 154 KM
- Obrtni moment
- 270 Nm @ 1700 obr./min
Zapremina i težina
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 422 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1596 l
- Težina bez tereta
- kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina sa sklopljenim ogledalima
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Broj brzina
- 7
- Tip automatskog menjača
- EDC
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/65 R16; 215/60 R17
- Dimenzija felgi
- 16; 17
- ABS
- da
Odabrana izvedba motora
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
Benzin · 2024–trenutno
- Snaga motora
- 158 KM
- Obrtni moment
- 270 Nm
- Zapremina motora
- 1.330 cm³
- Tip goriva
- Benzin
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 8,5 s
Na ovoj stranici
POVIJEST VOZILA
Kupujete automobil? Provjerite njegovu povijest prije nego donesete odluku!
Provjerite povijest vozilaOsnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
- Vrsta motora
- MHEV (blagi hibridni sistem)
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2024
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin
Efikasnost
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 8.5 s
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 5.8-5.9 l/100 km
- Ekološki standard
- Euro 6d
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 133 g/km
Motor
- Model / Kod motora
- H5H490
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 1330 cm³
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Direktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Turbo kompresor, Interkuler
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 4
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Zapremina motorne ulja
- 5.4 l
- Zapremina rashladne tečnosti
- 7.5 l
- Snaga
- 158 KM
- Obrtni moment
- 270 Nm @ 1750 obr./min
Zapremina i težina
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 422 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1596 l
- Težina bez tereta
- kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina sa sklopljenim ogledalima
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Broj brzina
- 7
- Tip automatskog menjača
- EDC
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/60 R17
- Dimenzija felgi
- 17
- ABS
- da
Odabrana izvedba motora
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Benzin · 2024–trenutno
- Snaga motora
- 94 KM
- Obrtni moment
- 145 Nm
- Zapremina motora
- 1.598 cm³
- Tip goriva
- Benzin
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 10 s
Na ovoj stranici
POVIJEST VOZILA
Kupujete automobil? Provjerite njegovu povijest prije nego donesete odluku!
Provjerite povijest vozilaOsnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
- Vrsta motora
- FHEF (kompletna hibridna)
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2024
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin
Efikasnost
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 10 s
- Bruto kapacitet baterije
- 1.2 kWh
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 4.7-4.9 l/100 km
- Ekološki standard
- Euro 6d
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 105 g/km
Motor
- Maksimalna snaga električnog motora
- 49 KM
- Položaj električnog motora
- Napred, Poprečno
- Snaga sistema
- 143 KM
- Obrtni moment sistema
- 250 Nm
- Model / Kod motora
- H4M632
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 1598 cm³
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Višepunktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Motor atmosferskog tipa
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 4
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Zapremina motorne ulja
- 4.5 l
- Snaga
- 94 KM
- Obrtni moment
- 145 Nm @ 3200 obr./min
Zapremina i težina
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 326 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1458 l
- Težina bez tereta
- kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina sa sklopljenim ogledalima
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Tip automatskog menjača
- Multi-Mode
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/55 R18; 225/45 R19
- Dimenzija felgi
- 18; 19
- ABS
- da
Odabrana izvedba motora
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Benzin · 2025–trenutno
- Snaga motora
- 109 KM
- Zapremina motora
- 1.789 cm³
- Tip goriva
- Benzin
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 8,9 s
- Maksimalna brzina
- 180 km/h
Na ovoj stranici
POVIJEST VOZILA
Kupujete automobil? Provjerite njegovu povijest prije nego donesete odluku!
Provjerite povijest vozilaOsnovne informacije o verziji
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Marka
- Renault
- Model
- Captur
- Generacija
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
- Vrsta motora
- FHEF (kompletna hibridna)
- Broj vrata
- 5
- Početak proizvodnje
- 2025
- Tip karoserije
- Crossover
- Broj mesta
- 5
- Tip goriva
- Benzin
Efikasnost
- Maksimalna brzina
- 180 km/h
- Ubrzanje 0 – 100 km/h
- 8.9 s
- Bruto kapacitet baterije
- 1.4 kWh
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Gradski ciklus
- 5.1 l/100 km
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Van gradski ciklus
- 4.4 l/100 km
- Standard merenja potrošnje goriva
- WLTP
- Potrošnja goriva – Mešoviti ciklus
- 4.5 l/100 km
- Standard merenja CO2
- WLTP
- Emisije CO2
- 102 g/km
Motor
- Maksimalna snaga električnog motora
- 49 KM
- Položaj električnog motora
- Prednja osovina, Poprečno
- Snaga sistema
- 158 KM @ 5350 obr./min
- Obrtni moment sistema
- 265 Nm @ 3600 obr./min
- Položaj motora
- Napred, Poprečno
- Zapremina motora
- 1789 cm³
- Sistem ubrizgavanja goriva
- Višepunktno ubrizgavanje
- Tip motora
- Motor atmosferskog tipa
- Konfiguracija motora
- Rendasti
- Broj cilindara
- 4
- Broj ventila po cilindru
- 4
- Snaga
- 109 KM
Zapremina i težina
- Zapremina rezervoara
- 48 l
- Minimalna zapremina prtljažnika
- 326-440 l
- Maksimalna zapremina prtljažnika
- 1276 l
- Težina bez tereta
- 1514 kg
- Dopuštena masa
- 1890 kg
- Dopuštena težina tereta na krovu
- 80 kg
- Dopuštena težina prikolice s kočnicama pri kretanju uzbrdo s nagibom od 12%
- 1000 kg
- Dopuštena težina prikolice bez kočnica
- 720 kg
- Dopuštena težina prikolice na kuka
- 75 kg
Dimenzije vozila
- Dužina
- 4239 mm
- Širina
- 1797 mm
- Širina s razvučenim ogledalima
- 2003 mm
- Visina
- 1575 mm
- Međuosovinski razmak
- 2639 mm
- Razmak prednjih kotača
- 1562 mm
- Razmak stražnjih kotača
- 1547 mm
- Klirens
- 169 mm
- Prednji previešak
- 883 mm
- Stražnji previešak
- 717 mm
- Minimalni prečnik okretanja
- 11.1 m
Sistem pogona, Kočnice i vešanje
- Pogon
- Pogon na prednje kotače
- Tip automatskog menjača
- Multi-Mode
- Prednje vešanje
- Nezavisno McPherson
- Strano vešanje
- Elastična grede
- Prednji kočioni sistem
- Ventilirani diskovi
- Stražnji kočioni sistem
- Bubnjevi
- Sistem upravljanja
- Zupčasta menjača
- Servo upravljač
- Električni servo
- Dimenzija guma
- 215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19
- Dimenzija felgi
- 17; 18; 19
- ABS
- da