Kjøretøyspesifikasjoner
Renault Captur II (facelift 2024)
Sammenlign alle 7 motorversjoner av Renault Captur Captur II (facelift 2024), og åpne deretter de tekniske dataene for den eksakte drivlinjen og produksjonsåret.
Kjøretøyhistorikkrapport
Kjøper du en brukt Renault Captur II (facelift 2024)? Sjekk historikken til den aktuelle bilen
En VIN-rapport kan hjelpe deg å bekrefte riktig motor, utstyr, kilometerstand og registrerte skader før du kjøper.
Kjøretøybilder
1 av 8
Vis større Velg en drivlinje
Motorversjoner
Velg en rad for å oppdatere nøkkeltall og detaljerte spesifikasjoner nedenfor.
7 versjoner · 6 Bensin · 1 Bensin / LPG
| Motor | Drivstoff | Effekt | Produksjon |
|---|---|---|---|
| 1.0 TCe (90 KM) Valgt | Bensin | 90 KM | 2024–nåværende |
| 1.0 TCe (101 KM) LPG Valgt | Bensin / LPG | 101 KM | 2024–nåværende |
| 1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid Valgt | Bensin | 140 KM | 2024–nåværende |
| 1.3 TCe (154 KM) EDC Valgt | Bensin | 154 KM | 2024–nåværende |
| 1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC Valgt | Bensin | 158 KM | 2024–nåværende |
| 1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Valgt | Bensin | 94 KM | 2024–nåværende |
| 1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Valgt | Bensin | 109 KM | 2025–nåværende |
Ingen samsvarende motorversjon
Prøv et modellnummer, en effektverdi eller tilbakestill drivstoffilteret.
Valgt motorversjon
1.0 TCe (90 KM)
Bensin · 2024–nåværende
- Motoreffekt
- 90 KM
- Dreiemoment
- 160 Nm
- Motorvolum
- 999 cm³
- Drivstofftype
- Bensin
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 14 s
På denne siden
Grunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.0 TCe (90 KM)
- Motortype
- Forbrenningsmotor
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2024
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin
Ytelse
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 14 s
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 5.8-5.9 l/100 km
- Miljøstandard
- Euro 6d
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 131 g/km
Motor
- Modell / Motor kode
- H4D470
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 999 cm³
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Flerpunktsinnsprøytning
- Motortype
- Turbo kompressor, Intercooler
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 3
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Motoroljekapasitet
- 4.2 l
- Kjølevæskekapasitet
- 6.4 l
- Effekt
- 90 KM
- Dreiemoment
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Volum og vekt
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 422 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1596 l
- Egenvekt
- kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde med sammenlagte speil
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Antall gir
- 6
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/65 R16
- Felgstørrelse
- 16
- ABS
- ja
Valgt motorversjon
1.0 TCe (101 KM) LPG
Bensin / LPG · 2024–nåværende
- Motoreffekt
- 101 KM
- Dreiemoment
- 160 Nm
- Motorvolum
- 999 cm³
- Drivstofftype
- Bensin / LPG
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 13 s
På denne siden
KJØREHISTORIKK
Kjøper du bil? Sjekk historikken før du tar en beslutning!
Sjekk kjøretøyets historikkGrunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.0 TCe (101 KM) LPG
- Motortype
- Forbrenningsmotor
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2024
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin / LPG
Ytelse
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 13 s
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 6.0-6.1/7.7-7.9 l/100 km
- Drivstofforbruk - Blandet syklus (LPG)
- 7.7-7.9 l/100 km
- Miljøstandard
- Euro 6d
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 119 g/km
Motor
- Modell / Motor kode
- H4D460
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 999 cm³
- Dreiemoment (LPG)
- 170 Nm
- Motorhastighet (LPG)
- 2000 obr./min
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Flerpunktsinnsprøytning
- Motortype
- Turbo kompressor, Intercooler
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 3
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Motoroljekapasitet
- 4.2 l
- Kjølevæskekapasitet
- 6.4 l
- Effekt
- 101 KM
- Dreiemoment
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Volum og vekt
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 422 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1596 l
- Egenvekt
- kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde med sammenlagte speil
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Antall gir
- 6
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/60 R17
- Felgstørrelse
- 17
- ABS
- ja
Valgt motorversjon
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
Bensin · 2024–nåværende
- Motoreffekt
- 140 KM
- Dreiemoment
- 260 Nm
- Motorvolum
- 1 330 cm³
- Drivstofftype
- Bensin
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 10,4 s
På denne siden
KJØREHISTORIKK
Kjøper du bil? Sjekk historikken før du tar en beslutning!
Sjekk kjøretøyets historikkGrunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
- Motortype
- MHEV (mild hybrid system)
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2024
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin
Ytelse
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 10.4 s
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 5.8-5.9 l/100 km
- Miljøstandard
- Euro 6d
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 133 g/km
Motor
- Modell / Motor kode
- H5H490
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 1330 cm³
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Direkte innsprøytning
- Motortype
- Turbo kompressor, Intercooler
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 4
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Motoroljekapasitet
- 5.4 l
- Kjølevæskekapasitet
- 7.5 l
- Effekt
- 140 KM
- Dreiemoment
- 260 Nm @ 3500 obr./min
Volum og vekt
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 422 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1596 l
- Egenvekt
- kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde med sammenlagte speil
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Antall gir
- 6
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/60 R17
- Felgstørrelse
- 17
- ABS
- ja
Valgt motorversjon
1.3 TCe (154 KM) EDC
Bensin · 2024–nåværende
- Motoreffekt
- 154 KM
- Dreiemoment
- 270 Nm
- Motorvolum
- 1 330 cm³
- Drivstofftype
- Bensin
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 8,5 s
På denne siden
KJØREHISTORIKK
Kjøper du bil? Sjekk historikken før du tar en beslutning!
Sjekk kjøretøyets historikkGrunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (154 KM) EDC
- Motortype
- Forbrenningsmotor
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2024
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin
Ytelse
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 8.5 s
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 6.2 l/100 km
- Miljøstandard
- Euro 6d
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 149 g/km
Motor
- Modell / Motor kode
- H5H470
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 1330 cm³
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Direkte innsprøytning
- Motortype
- Turbo kompressor, Intercooler
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 4
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Motoroljekapasitet
- 5.4 l
- Kjølevæskekapasitet
- 7.5 l
- Effekt
- 154 KM
- Dreiemoment
- 270 Nm @ 1700 obr./min
Volum og vekt
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 422 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1596 l
- Egenvekt
- kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde med sammenlagte speil
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Antall gir
- 7
- Type automatgir
- EDC
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/65 R16; 215/60 R17
- Felgstørrelse
- 16; 17
- ABS
- ja
Valgt motorversjon
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
Bensin · 2024–nåværende
- Motoreffekt
- 158 KM
- Dreiemoment
- 270 Nm
- Motorvolum
- 1 330 cm³
- Drivstofftype
- Bensin
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 8,5 s
På denne siden
KJØREHISTORIKK
Kjøper du bil? Sjekk historikken før du tar en beslutning!
Sjekk kjøretøyets historikkGrunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
- Motortype
- MHEV (mild hybrid system)
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2024
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin
Ytelse
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 8.5 s
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 5.8-5.9 l/100 km
- Miljøstandard
- Euro 6d
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 133 g/km
Motor
- Modell / Motor kode
- H5H490
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 1330 cm³
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Direkte innsprøytning
- Motortype
- Turbo kompressor, Intercooler
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 4
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Motoroljekapasitet
- 5.4 l
- Kjølevæskekapasitet
- 7.5 l
- Effekt
- 158 KM
- Dreiemoment
- 270 Nm @ 1750 obr./min
Volum og vekt
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 422 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1596 l
- Egenvekt
- kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde med sammenlagte speil
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Antall gir
- 7
- Type automatgir
- EDC
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/60 R17
- Felgstørrelse
- 17
- ABS
- ja
Valgt motorversjon
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Bensin · 2024–nåværende
- Motoreffekt
- 94 KM
- Dreiemoment
- 145 Nm
- Motorvolum
- 1 598 cm³
- Drivstofftype
- Bensin
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 10 s
På denne siden
KJØREHISTORIKK
Kjøper du bil? Sjekk historikken før du tar en beslutning!
Sjekk kjøretøyets historikkGrunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
- Motortype
- FHEF (full hybrid)
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2024
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin
Ytelse
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 10 s
- Bruttobatterikapasitet
- 1.2 kWh
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 4.7-4.9 l/100 km
- Miljøstandard
- Euro 6d
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 105 g/km
Motor
- Maksimal effekt på elektrisk motor
- 49 KM
- Posisjon til elektrisk motor
- Foran, Tverrstilt
- Systemeffekt
- 143 KM
- System dreiemoment
- 250 Nm
- Modell / Motor kode
- H4M632
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 1598 cm³
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Flerpunktsinnsprøytning
- Motortype
- Atmosfærisk motor
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 4
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Motoroljekapasitet
- 4.5 l
- Effekt
- 94 KM
- Dreiemoment
- 145 Nm @ 3200 obr./min
Volum og vekt
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 326 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1458 l
- Egenvekt
- kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde med sammenlagte speil
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Type automatgir
- Multi-Mode
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/55 R18; 225/45 R19
- Felgstørrelse
- 18; 19
- ABS
- ja
Valgt motorversjon
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Bensin · 2025–nåværende
- Motoreffekt
- 109 KM
- Motorvolum
- 1 789 cm³
- Drivstofftype
- Bensin
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 8,9 s
- Maksimal hastighet
- 180 km/h
På denne siden
KJØREHISTORIKK
Kjøper du bil? Sjekk historikken før du tar en beslutning!
Sjekk kjøretøyets historikkGrunnleggende informasjon om versjonen
Renault Captur Captur II (facelift 2024)- Merke
- Renault
- Modell
- Captur
- Versjon
- Captur II (facelift 2024)
- Motor
- 1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
- Motortype
- FHEF (full hybrid)
- Antall dører
- 5
- Produksjonsstart
- 2025
- Karosseritype
- Crossover
- Antall seter
- 5
- Drivstofftype
- Bensin
Ytelse
- Maksimal hastighet
- 180 km/h
- Akselerasjon 0 – 100 km/t
- 8.9 s
- Bruttobatterikapasitet
- 1.4 kWh
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Bykjøring
- 5.1 l/100 km
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Utenbys syklus
- 4.4 l/100 km
- Standard for måling av drivstofforbruk
- WLTP
- Drivstofforbruk – Blandet syklus
- 4.5 l/100 km
- CO2-målestandard
- WLTP
- CO2-utslipp
- 102 g/km
Motor
- Maksimal effekt på elektrisk motor
- 49 KM
- Posisjon til elektrisk motor
- Foraksel, Tverrstilt
- Systemeffekt
- 158 KM @ 5350 obr./min
- System dreiemoment
- 265 Nm @ 3600 obr./min
- Motorplassering
- Foran, Tverrstilt
- Motorvolum
- 1789 cm³
- Drivstoffinnsprøytningssystem
- Flerpunktsinnsprøytning
- Motortype
- Atmosfærisk motor
- Motorkonfigurasjon
- Rekkemotor
- Antall sylindre
- 4
- Antall ventiler per sylinder
- 4
- Effekt
- 109 KM
Volum og vekt
- Drivstofftank
- 48 l
- Minimum bagasjeromskapasitet
- 326-440 l
- Maksimal bagasjeromskapasitet
- 1276 l
- Egenvekt
- 1514 kg
- Tillatt totalvekt
- 1890 kg
- Tillatt taklast
- 80 kg
- Tillatt totalvekt for tilhenger med bremser ved igangkjøring i 12% stigning
- 1000 kg
- Tillatt totalvekt for tilhenger uten bremser
- 720 kg
- Tillatt trykk på tilhengerfeste
- 75 kg
Kjøretøymål
- Lengde
- 4239 mm
- Bredde
- 1797 mm
- Bredde med utfoldede speil
- 2003 mm
- Høyde
- 1575 mm
- Akselavstand
- 2639 mm
- Forakselavstand
- 1562 mm
- Bakakselavstand
- 1547 mm
- Bakkeklaring
- 169 mm
- Framre overheng
- 883 mm
- Bakre overheng
- 717 mm
- Minimum svingradius
- 11.1 m
Drivlinje, Bremser og fjæring
- Drivlinje
- Forhjulsdrift
- Type automatgir
- Multi-Mode
- Forfjæring
- uavhengig McPherson-type
- Bakfjæring
- Elastisk bjelke
- Forbremser
- Ventilerte skivebremser
- Bakbremser
- Trommel
- Styresystem
- Tannstanggir
- Servostyring
- Elektrisk servostyring
- Dekkstørrelse
- 215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19
- Felgstørrelse
- 17; 18; 19
- ABS
- ja