Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνικά χαρακτηριστικά οχήματος

Renault Captur II (facelift 2024)

Συγκρίνετε και τις 7 εκδόσεις κινητήρα του Renault Captur Captur II (facelift 2024) και στη συνέχεια ανοίξτε τα τεχνικά δεδομένα για το συγκεκριμένο σύστημα κίνησης και έτος παραγωγής.

Αναφορά ιστορικού οχήματος

Αγοράζετε μεταχειρισμένο Renault Captur II (facelift 2024); Ελέγξτε το ιστορικό του συγκεκριμένου οχήματος

Μια αναφορά VIN μπορεί να σας βοηθήσει να επιβεβαιώσετε τον ακριβή κινητήρα, τον εξοπλισμό, τις καταγραφές χιλιομέτρων και τις δηλωμένες ζημιές πριν από την αγορά.

Τι είναι το VIN;
1 από 8
Renault Captur Captur II (facelift 2024) Προβολή σε μεγαλύτερο μέγεθος
Φωτογραφία: Alexander-93, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Γκαλερί οχημάτων

Renault Captur Captur II (facelift 2024)

Φωτογραφία: Alexander-93, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Επιλέξτε σύστημα κίνησης

Εκδόσεις κινητήρα

Επιλέξτε μια γραμμή για να ενημερωθούν τα βασικά στοιχεία και οι αναλυτικές προδιαγραφές παρακάτω.

7 εκδόσεις · 6 Βενζίνη · 1 Βενζίνη / LPG

Κινητήρας Καύσιμο Ισχύς Παραγωγή
1.0 TCe (90 KM) Επιλεγμένο Βενζίνη 90 KM 2024–παρόν
1.0 TCe (101 KM) LPG Επιλεγμένο Βενζίνη / LPG 101 KM 2024–παρόν
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid Επιλεγμένο Βενζίνη 140 KM 2024–παρόν
1.3 TCe (154 KM) EDC Επιλεγμένο Βενζίνη 154 KM 2024–παρόν
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC Επιλεγμένο Βενζίνη 158 KM 2024–παρόν
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Επιλεγμένο Βενζίνη 94 KM 2024–παρόν
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode Επιλεγμένο Βενζίνη 109 KM 2025–παρόν

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.0 TCe (90 KM)

Βενζίνη · 2024–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
90 KM
Ροπή
160 Nm
Χωρητικότητα κινητήρα
999 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
14 s
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.0 TCe (90 KM)
Τύπος κινητήρα
Κινητήρας εσωτερικής καύσης
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2024
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη

Απόδοση

Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
14 s
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
5.8-5.9 l/100 km
Περιβαλλοντικό πρότυπο
Euro 6d
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
131 g/km

Κινητήρας

Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
H4D470
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
999 cm³
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Πολυδιάστατη έγχυση
Τύπος κινητήρα
Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
3
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
4.2 l
Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
6.4 l
Ικανότητα
90 KM
Ροπή
160 Nm @ 2750 obr./min

Χωρητικότητα και βάρος

Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
422 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1596 l
Βάρος χωρίς φορτίο
kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Αριθμός ταχυτήτων
6
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/65 R16
Διάσταση ζαντών
16
ABS
ναι

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.0 TCe (101 KM) LPG

Βενζίνη / LPG · 2024–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
101 KM
Ροπή
160 Nm
Χωρητικότητα κινητήρα
999 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη / LPG
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
13 s
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.0 TCe (101 KM) LPG
Τύπος κινητήρα
Κινητήρας εσωτερικής καύσης
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2024
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη / LPG

Απόδοση

Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
13 s
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
6.0-6.1/7.7-7.9 l/100 km
Κατανάλωση καυσίμου - Συνδυασμένος κύκλος (LPG)
7.7-7.9 l/100 km
Περιβαλλοντικό πρότυπο
Euro 6d
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
119 g/km

Κινητήρας

Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
H4D460
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
999 cm³
Ροπή (LPG)
170 Nm
Στροφές (LPG)
2000 obr./min
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Πολυδιάστατη έγχυση
Τύπος κινητήρα
Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
3
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
4.2 l
Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
6.4 l
Ικανότητα
101 KM
Ροπή
160 Nm @ 2750 obr./min

Χωρητικότητα και βάρος

Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
422 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1596 l
Βάρος χωρίς φορτίο
kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Αριθμός ταχυτήτων
6
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/60 R17
Διάσταση ζαντών
17
ABS
ναι

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid

Βενζίνη · 2024–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
140 KM
Ροπή
260 Nm
Χωρητικότητα κινητήρα
1.330 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
10,4 s
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.3 TCe (140 KM) Mild Hybrid
Τύπος κινητήρα
MHEV (Ήπια Υβριδική Διάταξη)
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2024
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη

Απόδοση

Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
10.4 s
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
5.8-5.9 l/100 km
Περιβαλλοντικό πρότυπο
Euro 6d
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
133 g/km

Κινητήρας

Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
H5H490
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
1330 cm³
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Άμεση έγχυση
Τύπος κινητήρα
Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
4
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
5.4 l
Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
7.5 l
Ικανότητα
140 KM
Ροπή
260 Nm @ 3500 obr./min

Χωρητικότητα και βάρος

Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
422 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1596 l
Βάρος χωρίς φορτίο
kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Αριθμός ταχυτήτων
6
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/60 R17
Διάσταση ζαντών
17
ABS
ναι

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.3 TCe (154 KM) EDC

Βενζίνη · 2024–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
154 KM
Ροπή
270 Nm
Χωρητικότητα κινητήρα
1.330 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
8,5 s
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.3 TCe (154 KM) EDC
Τύπος κινητήρα
Κινητήρας εσωτερικής καύσης
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2024
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη

Απόδοση

Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
8.5 s
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
6.2 l/100 km
Περιβαλλοντικό πρότυπο
Euro 6d
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
149 g/km

Κινητήρας

Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
H5H470
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
1330 cm³
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Άμεση έγχυση
Τύπος κινητήρα
Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
4
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
5.4 l
Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
7.5 l
Ικανότητα
154 KM
Ροπή
270 Nm @ 1700 obr./min

Χωρητικότητα και βάρος

Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
422 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1596 l
Βάρος χωρίς φορτίο
kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Αριθμός ταχυτήτων
7
Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
EDC
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/65 R16; 215/60 R17
Διάσταση ζαντών
16; 17
ABS
ναι

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC

Βενζίνη · 2024–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
158 KM
Ροπή
270 Nm
Χωρητικότητα κινητήρα
1.330 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
8,5 s
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.3 TCe (158 KM) Mild Hybrid EDC
Τύπος κινητήρα
MHEV (Ήπια Υβριδική Διάταξη)
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2024
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη

Απόδοση

Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
8.5 s
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
5.8-5.9 l/100 km
Περιβαλλοντικό πρότυπο
Euro 6d
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
133 g/km

Κινητήρας

Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
H5H490
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
1330 cm³
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Άμεση έγχυση
Τύπος κινητήρα
Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
4
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
5.4 l
Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
7.5 l
Ικανότητα
158 KM
Ροπή
270 Nm @ 1750 obr./min

Χωρητικότητα και βάρος

Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
422 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1596 l
Βάρος χωρίς φορτίο
kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Αριθμός ταχυτήτων
7
Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
EDC
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/60 R17
Διάσταση ζαντών
17
ABS
ναι

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode

Βενζίνη · 2024–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
94 KM
Ροπή
145 Nm
Χωρητικότητα κινητήρα
1.598 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
10 s
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.6 (143 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Τύπος κινητήρα
FHEF (Ολική Υβριδική)
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2024
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη

Απόδοση

Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
10 s
Χωρητικότητα μπαταρίας μικτή
1.2 kWh
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
4.7-4.9 l/100 km
Περιβαλλοντικό πρότυπο
Euro 6d
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
105 g/km

Κινητήρας

Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα
49 KM
Θέση ηλεκτροκινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Ικανότητα συστήματος
143 KM
Ροπή συστήματος
250 Nm
Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
H4M632
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
1598 cm³
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Πολυδιάστατη έγχυση
Τύπος κινητήρα
Ατμοσφαιρικός κινητήρας
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
4
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
4.5 l
Ικανότητα
94 KM
Ροπή
145 Nm @ 3200 obr./min

Χωρητικότητα και βάρος

Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
326 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1458 l
Βάρος χωρίς φορτίο
kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
Multi-Mode
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/55 R18; 225/45 R19
Διάσταση ζαντών
18; 19
ABS
ναι

Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα

1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode

Βενζίνη · 2025–παρόν

Ιπποδύναμη κινητήρα
109 KM
Χωρητικότητα κινητήρα
1.789 cm³
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
8,9 s
Μέγιστη ταχύτητα
180 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
Έλεγξε την ιστορία του οχήματος

Βασικές πληροφορίες για την έκδοση

Μάρκα
Renault
Μοντέλο
Captur
Γενιά
Captur II (facelift 2024)
Κινητήρας
1.8 (158 KM) E-Tech Full Hybrid Multi-Mode
Τύπος κινητήρα
FHEF (Ολική Υβριδική)
Αριθμός θυρών
5
Έναρξη παραγωγής
2025
Τύπος αμαξώματος
Crossover
Αριθμός θέσεων
5
Τύπος καυσίμου
Βενζίνη

Απόδοση

Μέγιστη ταχύτητα
180 km/h
Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
8.9 s
Χωρητικότητα μπαταρίας μικτή
1.4 kWh
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
5.1 l/100 km
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
4.4 l/100 km
Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
WLTP
Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
4.5 l/100 km
Πρότυπο μέτρησης CO2
WLTP
Εκπομπές CO2
102 g/km

Κινητήρας

Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα
49 KM
Θέση ηλεκτροκινητήρα
Μπροστινός άξονας, Οριζόντια
Ικανότητα συστήματος
158 KM @ 5350 obr./min
Ροπή συστήματος
265 Nm @ 3600 obr./min
Θέση κινητήρα
Μπροστά, Οριζόντια
Χωρητικότητα κινητήρα
1789 cm³
Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
Πολυδιάστατη έγχυση
Τύπος κινητήρα
Ατμοσφαιρικός κινητήρας
Διαμόρφωση κινητήρα
Σειριακός
Αριθμός κυλίνδρων
4
Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
4
Ικανότητα
109 KM

Χωρητικότητα και βάρος

Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
48 l
Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
326-440 l
Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
1276 l
Βάρος χωρίς φορτίο
1514 kg
Επιτρεπόμενο βάρος
1890 kg
Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
80 kg
Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
1000 kg
Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
720 kg
Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
75 kg

Διαστάσεις οχήματος

Μήκος
4239 mm
Πλάτος
1797 mm
Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
2003 mm
Ύψος
1575 mm
Ανάστημα άξονα
2639 mm
Απόσταση μπροστινών τροχών
1562 mm
Απόσταση πίσω τροχών
1547 mm
Απόσταση από το έδαφος
169 mm
Μπροστινή προβολή
883 mm
Πίσω προβολή
717 mm
Μικρή διάμετρος στροφής
11.1 m

Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση

Κίνηση
Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
Multi-Mode
Μπροστινή ανάρτηση
Ανεξάρτητη τύπου McPherson
Πίσω ανάρτηση
Ελαφριά ράβδος
Μπροστινά φρένα
Αεριζόμενα δισκοφρένα
Πίσω φρένα
Δισκοφρένα
Σύστημα διεύθυνσης
Κιβώτιο οδοντωτού
Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
Ηλεκτρική υποβοήθηση
Διάσταση ελαστικών
215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19
Διάσταση ζαντών
17; 18; 19
ABS
ναι