Specificații vehicul
Renault Captur II
Compară toate cele 13 versiuni de motor ale modelului Renault Captur Captur II, apoi deschide datele tehnice pentru sistemul de propulsie și anul de producție exacte.
Raport de istoric al vehiculului
Cumperi un Renault Captur II rulat? Verifică istoricul exemplarului exact
Un raport VIN poate ajuta la confirmarea motorizării exacte, a echipării, a înregistrărilor de rulaj și a daunelor raportate înainte de achiziție.
Fotografii vehicul
1 din 28
Mărește imaginea Alege un sistem de propulsie
Versiuni de motor
Selectați un rând pentru a actualiza mai jos indicatorii cheie și specificațiile detaliate.
13 versiuni · 3 Ulei diesel · 8 Benzină · 1 Benzină / electricitate · 1 Benzină / LPG
| Motor | Combustibil | Putere | Producție |
|---|---|---|---|
| 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC Selectat | Ulei diesel | 115 KM | 2019–2020 |
| 1.5 Blue dCi (115 KM) Selectat | Ulei diesel | 115 KM | 2019–2020 |
| 1.5 Blue dCi (95 KM) Selectat | Ulei diesel | 95 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (154 KM) EDC GPF Selectat | Benzină | 154 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (130 KM) EDC GPF Selectat | Benzină | 130 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (130 KM) GPF Selectat | Benzină | 130 KM | 2019–2020 |
| 1.0 TCe (100 KM) Selectat | Benzină | 100 KM | 2019–2020 |
| E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode Selectat | Benzină / electricitate | 92 KM | 2020–2022 |
| 1.0 TCe (91 KM) Selectat | Benzină | 91 KM | 2020–2024 |
| 1.0 TCe (100 KM) LPG Selectat | Benzină / LPG | 100 KM | 2020–2024 |
| 1.3 TCe (140 KM) Selectat | Benzină | 140 KM | 2020–2022 |
| 1.3 TCe (140 KM) EDC Selectat | Benzină | 140 KM | 2020–2022 |
| 1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode Selectat | Benzină | 91 KM | 2020–2024 |
Nicio versiune de motor corespunzătoare
Încearcă un număr de model, o valoare de putere sau golește filtrul de combustibil.
Versiune de motor selectată
1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
Ulei diesel · 2019–2020
- Puterea motorului
- 115 KM
- Cuplu
- 260 Nm
- Cilindree motor
- 1.461 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 11 s
- Viteză maximă
- 186 km/h
Pe această pagină
Informații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 186 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 11 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu urban
- 4.4-4.6 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 3.9-4.0 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.6 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 122 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- K9K873
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1461 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 76 mm
- Cursă piston
- 80.5 mm
- Număr supape cilindru
- 2
- Capacitatea uleiului motor
- 5.7 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 10 l
- Putere
- 115 KM @ 3750 obr./min
- Cuplu
- 260 Nm @ 2000 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 46 l
- Rezervor AdBlue
- 13 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1327 kg
- Greutate maximă admisă
- 1877 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 700 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1544 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 7
- Tip cutie de viteze automate
- EDC
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.5 Blue dCi (115 KM)
Ulei diesel · 2019–2020
- Puterea motorului
- 115 KM
- Cuplu
- 260 Nm
- Cilindree motor
- 1.461 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 11,9 s
- Viteză maximă
- 187 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.5 Blue dCi (115 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 187 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 11.9 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu urban
- 4.8-4.9 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 3.9-4.0 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.7 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 123 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- K9K872
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1461 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 76 mm
- Cursă piston
- 80.5 mm
- Număr supape cilindru
- 2
- Capacitatea uleiului motor
- 5.7 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 10 l
- Putere
- 115 KM @ 3750 obr./min
- Cuplu
- 260 Nm @ 2000 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 46 l
- Rezervor AdBlue
- 13 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1303 kg
- Greutate maximă admisă
- 1850 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 685 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.5 Blue dCi (95 KM)
Ulei diesel · 2019–2020
- Puterea motorului
- 95 KM
- Cuplu
- 240 Nm
- Cilindree motor
- 1.461 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 14,3 s
- Viteză maximă
- 178 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.5 Blue dCi (95 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 178 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 14.3 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.6 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 122 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- K9K872
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1461 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 76 mm
- Cursă piston
- 80.5 mm
- Număr supape cilindru
- 2
- Capacitatea uleiului motor
- 5.7 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 10 l
- Putere
- 95 KM @ 3750 obr./min
- Cuplu
- 240 Nm @ 1750 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 46 l
- Rezervor AdBlue
- 13 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1295 kg
- Greutate maximă admisă
- 1843 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 685 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1544 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
Benzină · 2019–2020
- Puterea motorului
- 154 KM
- Cuplu
- 270 Nm
- Cilindree motor
- 1.333 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8,6 s
- Viteză maximă
- 202 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 202 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8.6 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.3-7.5 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 4.8-5.1 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.2 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 139 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H470
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1333 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 72.2 mm
- Cursă piston
- 81.3 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 154 KM @ 5500 obr./min
- Cuplu
- 270 Nm @ 1800 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1266 kg
- Greutate maximă admisă
- 1811 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 670 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1544 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 7
- Tip cutie de viteze automate
- EDC
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
Benzină · 2019–2020
- Puterea motorului
- 130 KM
- Cuplu
- 240 Nm
- Cilindree motor
- 1.333 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 9,6 s
- Viteză maximă
- 193 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 193 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 9.6 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.5 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 5.1 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.2 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 139 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H470
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1333 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 72.2 mm
- Cursă piston
- 81.3 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Cuplu
- 240 Nm @ 1600 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1259 kg
- Greutate maximă admisă
- 1816 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 665 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1544 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 7
- Tip cutie de viteze automate
- EDC
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (130 KM) GPF
Benzină · 2019–2020
- Puterea motorului
- 130 KM
- Cuplu
- 240 Nm
- Cilindree motor
- 1.333 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10,6 s
- Viteză maximă
- 195 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.3 TCe (130 KM) GPF
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 195 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10.6 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.0-7.2 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 4.9-5.1 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.2 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 141 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H470
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1333 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 72.2 mm
- Cursă piston
- 81.3 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Cuplu
- 240 Nm @ 1600 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1234 kg
- Greutate maximă admisă
- 1775 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 650 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1544 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.0 TCe (100 KM)
Benzină · 2019–2020
- Puterea motorului
- 100 KM
- Cuplu
- 160 Nm
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 13,3 s
- Viteză maximă
- 173 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.0 TCe (100 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2019
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 173 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 13.3 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu urban
- 6.0-6.3 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- NEDC
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 4.5-4.6 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6 d-TEMP
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 133 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H4D450
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Diametru cilindri
- 72.2 mm
- Cursă piston
- 81.3 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.2 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 6.4 l
- Putere
- 100 KM @ 5000 obr./min
- Cuplu
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 536 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1275 l
- Greutate proprie
- 1190 kg
- Greutate maximă admisă
- 1751 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 630 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1585 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1544 mm
- Garda la sol
- 174 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 5
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Culisa flexibilă
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
Benzină / electricitate · 2020–2022
- Puterea motorului
- 92 KM
- Cuplu
- 144 Nm
- Cilindree motor
- 1.598 cm³
- Tip carburant
- Benzină / electricitate
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10,1 s
- Viteză maximă
- 173 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
- Tip motor
- PHEV (vehicul hibrid plug-in)
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2020
- Sfârșitul producției
- 2022
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină / electricitate
Eficiență
- Viteză maximă
- 173 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10.1 s
- Capacitatea bateriei brute
- 10.46 kWh
- Capacitatea utilă a bateriei
- 9.8 kWh
- Standard pentru măsurarea autonomiei în mod electric
- WLTP
- Autonomie în modul electric
- 50 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 1.5-1.6 l/100 km
- Standard pentru măsurarea consumului mediu de energie
- WLTP
- Consum mediu de energie
- 17.3-18.3 kWh/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 33-36 g/km
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 67 KM
- Cuplu motor electric
- 205 Nm
- Poziția motorului electric
- Integrat cu transmisia
- Puterea sistemului
- 158 KM
- Model / Cod motor
- H4M630
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1598 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Motor natural aspirat
- Sistem de distribuție
- DOHC
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 78 mm
- Cursă piston
- 83.6 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.5 l
- Putere
- 92 KM @ 5600 obr./min
- Cuplu
- 144 Nm @ 3200 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 39 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 265 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1118 l
- Greutate proprie
- 1564 kg
- Greutate maximă admisă
- 2060 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 750 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 650 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1576 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Garda la sol
- 142 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Tip cutie de viteze automate
- Multimode
- Suspensie frontală
- Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
- Suspensie spate
- Arc cu filet, Rotire
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 296 mm
- Grosimea discului frânelor frontale
- 26 mm
- Frene spate
- Disc
- Diametru disc sau tambur frâne spate
- 290 mm
- Grosimea discului frânelor spate
- 13 mm
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.0 TCe (91 KM)
Benzină · 2020–2024
- Puterea motorului
- 91 KM
- Cuplu
- 160 Nm
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 14 s
- Viteză maximă
- 168 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.0 TCe (91 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2020
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 168 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 14 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.8 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 130 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H4D470
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.2 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 6.4 l
- Putere
- 91 KM
- Cuplu
- 160 Nm
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 404-536 l
- Greutate proprie
- 1259 kg
- Greutate maximă admisă
- 1692 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1576 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Garda la sol
- 142 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.0 TCe (100 KM) LPG
Benzină / LPG · 2020–2024
- Puterea motorului
- 100 KM
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Tip carburant
- Benzină / LPG
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.0 TCe (100 KM) LPG
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2020
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină / LPG
Eficiență
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.9/7.7 l/100 km
- Consum carburant - Ciclu combinat (LPG)
- 7.7 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 134/119 g/km
- Emisii CO2 (LPG)
- 119 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H4D460
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 999 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Turbo compresor
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.2 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 6.4 l
- Putere
- 100 KM
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Rezervor carburant (LPG)
- 40 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 404-536 l
- Greutate proprie
- 1349 kg
- Greutate maximă admisă
- 1774 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1576 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Garda la sol
- 142 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (140 KM)
Benzină · 2020–2022
- Puterea motorului
- 140 KM
- Cuplu
- 260 Nm
- Cilindree motor
- 1.333 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10,3 s
- Viteză maximă
- 196 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.3 TCe (140 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2020
- Sfârșitul producției
- 2022
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 196 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10.3 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.7 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 130 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H490
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1333 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 140 KM
- Cuplu
- 260 Nm
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 404-536 l
- Greutate proprie
- 1336 kg
- Greutate maximă admisă
- 1799 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1576 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Garda la sol
- 142 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.3 TCe (140 KM) EDC
Benzină · 2020–2022
- Puterea motorului
- 140 KM
- Cuplu
- 260 Nm
- Cilindree motor
- 1.333 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 9,2 s
- Viteză maximă
- 196 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.3 TCe (140 KM) EDC
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2020
- Sfârșitul producției
- 2022
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 196 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 9.2 s
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 133 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- H5H490
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1333 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 5.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 7.5 l
- Putere
- 140 KM
- Cuplu
- 260 Nm
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 404-536 l
- Greutate proprie
- 1368 kg
- Greutate maximă admisă
- 1811 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1576 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Garda la sol
- 142 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 7
- Tip cutie de viteze automate
- EDC
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Tampon
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17
- Dimensiunea jantelor
- 17
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
Benzină · 2020–2024
- Puterea motorului
- 91 KM
- Cuplu
- 144 Nm
- Cilindree motor
- 1.598 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10,6 s
- Viteză maximă
- 170 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Renault Captur Captur II- Marcă
- Renault
- Model
- Captur
- Versiune
- Captur II
- Motor
- 1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
- Tip motor
- FHEF (hibrid complet)
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2020
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- Crossover
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 170 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 10.6 s
- Capacitatea bateriei brute
- 1.26 kWh
- Standard de emisii
- Euro 6d Full
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 49 KM
- Cuplu motor electric
- 205 Nm
- Puterea sistemului
- 143 KM
- Model / Cod motor
- H4M632
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1598 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injecție multi-punct
- Tip motor
- Motor natural aspirat
- Sistem de distribuție
- DOHC
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Diametru cilindri
- 78 mm
- Cursă piston
- 83.6 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 4.5 l
- Putere
- 91 KM @ 5600 obr./min
- Cuplu
- 144 Nm @ 3200 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 48 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 326 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1149 l
- Greutate proprie
- 1361 kg
- Greutate maximă admisă
- 1898 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 750 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 715 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 75 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4227 mm
- Lățime
- 1797 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2003 mm
- Înălțime
- 1576 mm
- Ampatament
- 2639 mm
- Distanța între roțile din față
- 1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1547 mm
- Proiectie frontală
- 876 mm
- Proiectie spate
- 712 mm
- Diametru minim de viraj
- 11.1 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Tip cutie de viteze automate
- Multimode
- Suspensie frontală
- Independent tip McPherson
- Suspensie spate
- Rotire
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Diametru disc sau tambur frâne frontale
- 280 mm
- Grosimea discului frânelor frontale
- 24 mm
- Frene spate
- Tampon
- Diametru disc sau tambur frâne spate
- 228 mm
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/60 R17 96 H; 215/55 R18 95 H
- Dimensiunea jantelor
- 17; 18
- ABS
- da