İçeriğe geç

Araç teknik özellikleri

Renault Captur II

Renault Captur Captur II modelinin tüm 13 motor versiyonunu karşılaştırın, ardından tam aktarma sistemi ve üretim yılına ait teknik verilere bakın.

Araç geçmiş raporu

İkinci el bir Renault Captur II alıyorsanız, aracın geçmişini kontrol edin

Satın almadan önce, bir VIN raporu aracın tam motor tipini, donanımını, kilometre kayıtlarını ve bildirilen hasarlarını doğrulamanıza yardımcı olabilir.

VIN nedir?
1 / 28
Renault Captur Captur II Büyüt
Fotoğraf: © www.Auto-Data.net

Araç galerisi

Renault Captur Captur II

Fotoğraf: © www.Auto-Data.net

Aktarma sistemi seçin

Motor versiyonları

Aşağıdaki temel göstergeleri ve ayrıntılı teknik özellikleri güncellemek için bir satır seçin.

13 versiyon · 3 Dizel yakıtı · 8 Benzin · 1 Benzin / Elektrik · 1 Benzin / LPG

Motor Yakıt Güç Üretim
1.5 Blue dCi (115 KM) EDC Seçildi Dizel yakıtı 115 KM 2019–2020
1.5 Blue dCi (115 KM) Seçildi Dizel yakıtı 115 KM 2019–2020
1.5 Blue dCi (95 KM) Seçildi Dizel yakıtı 95 KM 2019–2020
1.3 TCe (154 KM) EDC GPF Seçildi Benzin 154 KM 2019–2020
1.3 TCe (130 KM) EDC GPF Seçildi Benzin 130 KM 2019–2020
1.3 TCe (130 KM) GPF Seçildi Benzin 130 KM 2019–2020
1.0 TCe (100 KM) Seçildi Benzin 100 KM 2019–2020
E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode Seçildi Benzin / Elektrik 92 KM 2020–2022
1.0 TCe (91 KM) Seçildi Benzin 91 KM 2020–2024
1.0 TCe (100 KM) LPG Seçildi Benzin / LPG 100 KM 2020–2024
1.3 TCe (140 KM) Seçildi Benzin 140 KM 2020–2022
1.3 TCe (140 KM) EDC Seçildi Benzin 140 KM 2020–2022
1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode Seçildi Benzin 91 KM 2020–2024

Seçilen motor versiyonu

1.5 Blue dCi (115 KM) EDC

Dizel yakıtı · 2019–2020

Motor gücü
115 KM
Tork
260 Nm
Motor hacmi
1.461 cm³
Yakıt türü
Dizel yakıtı
0 – 100 km/h ivmesi
11 s
Maksimum hız
186 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Dizel yakıtı

Verimlilik

Maksimum hız
186 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
11 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir içi döngü
4.4-4.6 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir dışı döngü
3.9-4.0 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
4.6 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
122 g/km

Motor

Model / Motor kodu
K9K873
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1461 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Diesel common rail
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
76 mm
Piston stroke
80.5 mm
Silindirdeki valf sayısı
2
Motor yağı kapasitesi
5.7 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
10 l
Güç
115 KM @ 3750 obr./min
Tork
260 Nm @ 2000 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
46 l
AdBlue tankı
13 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1327 kg
Maksimum ağırlık
1877 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
700 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1544 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
7
Otomatik şanzıman tipi
EDC
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.5 Blue dCi (115 KM)

Dizel yakıtı · 2019–2020

Motor gücü
115 KM
Tork
260 Nm
Motor hacmi
1.461 cm³
Yakıt türü
Dizel yakıtı
0 – 100 km/h ivmesi
11,9 s
Maksimum hız
187 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.5 Blue dCi (115 KM)
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Dizel yakıtı

Verimlilik

Maksimum hız
187 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
11.9 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir içi döngü
4.8-4.9 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir dışı döngü
3.9-4.0 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
4.7 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
123 g/km

Motor

Model / Motor kodu
K9K872
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1461 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Diesel common rail
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
76 mm
Piston stroke
80.5 mm
Silindirdeki valf sayısı
2
Motor yağı kapasitesi
5.7 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
10 l
Güç
115 KM @ 3750 obr./min
Tork
260 Nm @ 2000 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
46 l
AdBlue tankı
13 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1303 kg
Maksimum ağırlık
1850 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
685 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1547 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.5 Blue dCi (95 KM)

Dizel yakıtı · 2019–2020

Motor gücü
95 KM
Tork
240 Nm
Motor hacmi
1.461 cm³
Yakıt türü
Dizel yakıtı
0 – 100 km/h ivmesi
14,3 s
Maksimum hız
178 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.5 Blue dCi (95 KM)
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Dizel yakıtı

Verimlilik

Maksimum hız
178 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
14.3 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
4.6 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
122 g/km

Motor

Model / Motor kodu
K9K872
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1461 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Diesel common rail
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
76 mm
Piston stroke
80.5 mm
Silindirdeki valf sayısı
2
Motor yağı kapasitesi
5.7 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
10 l
Güç
95 KM @ 3750 obr./min
Tork
240 Nm @ 1750 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
46 l
AdBlue tankı
13 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1295 kg
Maksimum ağırlık
1843 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
685 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1544 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.3 TCe (154 KM) EDC GPF

Benzin · 2019–2020

Motor gücü
154 KM
Tork
270 Nm
Motor hacmi
1.333 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
8,6 s
Maksimum hız
202 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
202 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
8.6 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir içi döngü
7.3-7.5 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir dışı döngü
4.8-5.1 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
6.2 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
139 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H5H470
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1333 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Doğrudan enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
72.2 mm
Piston stroke
81.3 mm
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
5.4 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
7.5 l
Güç
154 KM @ 5500 obr./min
Tork
270 Nm @ 1800 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1266 kg
Maksimum ağırlık
1811 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
670 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1544 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
7
Otomatik şanzıman tipi
EDC
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.3 TCe (130 KM) EDC GPF

Benzin · 2019–2020

Motor gücü
130 KM
Tork
240 Nm
Motor hacmi
1.333 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
9,6 s
Maksimum hız
193 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
193 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
9.6 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir içi döngü
7.5 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir dışı döngü
5.1 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
6.2 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
139 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H5H470
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1333 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Doğrudan enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
72.2 mm
Piston stroke
81.3 mm
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
5.4 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
7.5 l
Güç
130 KM @ 5000 obr./min
Tork
240 Nm @ 1600 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1259 kg
Maksimum ağırlık
1816 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
665 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1544 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
7
Otomatik şanzıman tipi
EDC
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.3 TCe (130 KM) GPF

Benzin · 2019–2020

Motor gücü
130 KM
Tork
240 Nm
Motor hacmi
1.333 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
10,6 s
Maksimum hız
195 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.3 TCe (130 KM) GPF
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
195 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
10.6 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir içi döngü
7.0-7.2 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir dışı döngü
4.9-5.1 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
6.2 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
141 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H5H470
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1333 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Doğrudan enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
72.2 mm
Piston stroke
81.3 mm
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
5.4 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
7.5 l
Güç
130 KM @ 5000 obr./min
Tork
240 Nm @ 1600 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1234 kg
Maksimum ağırlık
1775 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
650 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1544 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.0 TCe (100 KM)

Benzin · 2019–2020

Motor gücü
100 KM
Tork
160 Nm
Motor hacmi
999 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
13,3 s
Maksimum hız
173 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.0 TCe (100 KM)
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2019
Üretim sonu
2020
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
173 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
13.3 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir içi döngü
6.0-6.3 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
NEDC
Yakıt tüketimi – Şehir dışı döngü
4.5-4.6 l/100 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
5.9 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6 d-TEMP
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
133 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H4D450
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
999 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Çok noktalı enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
3
Silindir çapı
72.2 mm
Piston stroke
81.3 mm
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
4.2 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
6.4 l
Güç
100 KM @ 5000 obr./min
Tork
160 Nm @ 2750 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
536 l
Maksimum bagaj hacmi
1275 l
Boş ağırlık
1190 kg
Maksimum ağırlık
1751 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
630 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1585 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1544 mm
Seyir yüksekliği
174 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
5
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Esnek kiriş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode

Benzin / Elektrik · 2020–2022

Motor gücü
92 KM
Tork
144 Nm
Motor hacmi
1.598 cm³
Yakıt türü
Benzin / Elektrik
0 – 100 km/h ivmesi
10,1 s
Maksimum hız
173 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
Motor türü
PHEV (Şarj edilebilir hibrit elektrikli araç)
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2020
Üretim sonu
2022
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin / Elektrik

Verimlilik

Maksimum hız
173 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
10.1 s
Brüt akü kapasitesi
10.46 kWh
Net akü kapasitesi
9.8 kWh
Elektrik modunda menzil ölçüm standardı
WLTP
Elektrik modunda menzil
50 km
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
1.5-1.6 l/100 km
Ortalama enerji tüketimi ölçüm standardı
WLTP
Ortalama enerji tüketimi
17.3-18.3 kWh/100 km
Emisyon standardı
Euro 6d
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
33-36 g/km

Motor

Elektrik motorunun maksimum gücü
67 KM
Elektrik motorunun torku
205 Nm
Elektrik motoru konumu
Şanzıman ile entegre
Sistem gücü
158 KM
Model / Motor kodu
H4M630
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1598 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Çok noktalı enjeksiyon
Motor türü
Aspirasyonlu motor
Ateşleme sistemi
DOHC
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
78 mm
Piston stroke
83.6 mm
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
4.5 l
Güç
92 KM @ 5600 obr./min
Tork
144 Nm @ 3200 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
39 l
Minimum bagaj hacmi
265 l
Maksimum bagaj hacmi
1118 l
Boş ağırlık
1564 kg
Maksimum ağırlık
2060 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
750 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
650 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Aynalar kapalıyken genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1576 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1547 mm
Seyir yüksekliği
142 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11.1 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Otomatik şanzıman tipi
Multimode
Ön süspansiyon
Bağımsız, McPherson tipi sarmal yay ve denge çubuğu ile
Arka süspansiyon
Sarmal yay, Dönüş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
296 mm
Ön fren diskinin kalınlığı
26 mm
Arka frenler
Disk frenler
Arka fren diski veya kampanasının çapı
290 mm
Arka fren diskinin kalınlığı
13 mm
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
Jant boyutu
16; 17; 18
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.0 TCe (91 KM)

Benzin · 2020–2024

Motor gücü
91 KM
Tork
160 Nm
Motor hacmi
999 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
14 s
Maksimum hız
168 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.0 TCe (91 KM)
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2020
Üretim sonu
2024
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
168 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
14 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
5.8 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
130 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H4D470
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
999 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Çok noktalı enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
3
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
4.2 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
6.4 l
Güç
91 KM
Tork
160 Nm

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
404-536 l
Boş ağırlık
1259 kg
Maksimum ağırlık
1692 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1576 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Seyir yüksekliği
142 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11.1 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Ön frenler
Havalı disk frenler
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/65 R16
Jant boyutu
16
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.0 TCe (100 KM) LPG

Benzin / LPG · 2020–2024

Motor gücü
100 KM
Motor hacmi
999 cm³
Yakıt türü
Benzin / LPG
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.0 TCe (100 KM) LPG
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2020
Üretim sonu
2024
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin / LPG

Verimlilik

Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
5.9/7.7 l/100 km
Yakıt tüketimi - Karışık döngü (LPG)
7.7 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
134/119 g/km
CO2 emisyonları (LPG)
119 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H4D460
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
999 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Çok noktalı enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
3
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
4.2 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
6.4 l
Güç
100 KM

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Yakıt tankı (LPG)
40 l
Minimum bagaj hacmi
404-536 l
Boş ağırlık
1349 kg
Maksimum ağırlık
1774 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1576 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Seyir yüksekliği
142 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11.1 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Ön frenler
Havalı disk frenler
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/60 R17
Jant boyutu
17
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.3 TCe (140 KM)

Benzin · 2020–2022

Motor gücü
140 KM
Tork
260 Nm
Motor hacmi
1.333 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
10,3 s
Maksimum hız
196 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.3 TCe (140 KM)
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2020
Üretim sonu
2022
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
196 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
10.3 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
5.7 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
130 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H5H490
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1333 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Doğrudan enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
5.4 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
7.5 l
Güç
140 KM
Tork
260 Nm

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
404-536 l
Boş ağırlık
1336 kg
Maksimum ağırlık
1799 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1576 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Seyir yüksekliği
142 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11.1 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Ön frenler
Havalı disk frenler
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/60 R17
Jant boyutu
17
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.3 TCe (140 KM) EDC

Benzin · 2020–2022

Motor gücü
140 KM
Tork
260 Nm
Motor hacmi
1.333 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
9,2 s
Maksimum hız
196 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.3 TCe (140 KM) EDC
Motor türü
İçten yanmalı motor
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2020
Üretim sonu
2022
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
196 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
9.2 s
Yakıt tüketim ölçüm standardı
WLTP
Yakıt tüketimi – Karışık döngü
5.9 l/100 km
Emisyon standardı
Euro 6
CO2 ölçüm standardı
WLTP
CO2 emisyonları
133 g/km

Motor

Model / Motor kodu
H5H490
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1333 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Doğrudan enjeksiyon
Motor türü
Turbo kompresör, İntercooler
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
5.4 l
Soğutma sıvısı kapasitesi
7.5 l
Güç
140 KM
Tork
260 Nm

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
404-536 l
Boş ağırlık
1368 kg
Maksimum ağırlık
1811 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
1200 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1576 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Seyir yüksekliği
142 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11.1 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
7
Otomatik şanzıman tipi
EDC
Ön frenler
Havalı disk frenler
Arka frenler
Drum
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/60 R17
Jant boyutu
17
ABS
Evet

Seçilen motor versiyonu

1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode

Benzin · 2020–2024

Motor gücü
91 KM
Tork
144 Nm
Motor hacmi
1.598 cm³
Yakıt türü
Benzin
0 – 100 km/h ivmesi
10,6 s
Maksimum hız
170 km/h
Bu sayfada
Araç geçmişini kontrol edin

Versiyon hakkında temel bilgiler

Marka
Renault
Model
Captur
Versiyon
Captur II
Motor
1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
Motor türü
FHEF (Tam hibrit)
Kapı sayısı
5
Üretim başlangıcı
2020
Üretim sonu
2024
Kasa tipi
Crossover
Yer sayısı
5
Yakıt türü
Benzin

Verimlilik

Maksimum hız
170 km/h
0 – 100 km/h ivmesi
10.6 s
Brüt akü kapasitesi
1.26 kWh
Emisyon standardı
Euro 6d Full

Motor

Elektrik motorunun maksimum gücü
49 KM
Elektrik motorunun torku
205 Nm
Sistem gücü
143 KM
Model / Motor kodu
H4M632
Motor konumu
Önde, Yatay
Motor hacmi
1598 cm³
Yakıt enjeksiyon sistemi
Çok noktalı enjeksiyon
Motor türü
Aspirasyonlu motor
Ateşleme sistemi
DOHC
Motor konfigürasyonu
Dizili
Silindir sayısı
4
Silindir çapı
78 mm
Piston stroke
83.6 mm
Silindirdeki valf sayısı
4
Motor yağı kapasitesi
4.5 l
Güç
91 KM @ 5600 obr./min
Tork
144 Nm @ 3200 obr./min

Hacim ve ağırlık

Yakıt tankı
48 l
Minimum bagaj hacmi
326 l
Maksimum bagaj hacmi
1149 l
Boş ağırlık
1361 kg
Maksimum ağırlık
1898 kg
Tavan yük kapasitesi
80 kg
Frenli römorkun toplam maksimum ağırlığı (12% eğim)
750 kg
Frensiz römorkun toplam maksimum ağırlığı
715 kg
Römorkun çekme çubuğuna olan maksimum ağırlık
75 kg

Araç boyutları

Uzunluk
4227 mm
Genişlik
1797 mm
Aynalar açıkken genişlik
2003 mm
Yükseklik
1576 mm
Dingil mesafesi
2639 mm
Ön tekerlek genişliği
1560 mm
Arka tekerlek genişliği
1547 mm
Ön çıkıntı
876 mm
Arka çıkıntı
712 mm
Dönüş çapı
11.1 m

Tahrik sistemi, Frenler ve süspansiyon

Tahrik
Ön tekerlek tahriki
Vites sayısı
6
Otomatik şanzıman tipi
Multimode
Ön süspansiyon
McPherson tipi bağımsız
Arka süspansiyon
Dönüş
Ön frenler
Havalı disk frenler
Ön fren diski veya kampanasının çapı
280 mm
Ön fren diskinin kalınlığı
24 mm
Arka frenler
Drum
Arka fren diski veya kampanasının çapı
228 mm
Direksiyon sistemi
Dişli şanzıman
Hidrolik direksiyon
Elektrik desteği
Lastik boyutu
215/60 R17 96 H; 215/55 R18 95 H
Jant boyutu
17; 18
ABS
Evet