Τεχνικά χαρακτηριστικά οχήματος
Renault Captur II
Συγκρίνετε και τις 13 εκδόσεις κινητήρα του Renault Captur Captur II και στη συνέχεια ανοίξτε τα τεχνικά δεδομένα για το συγκεκριμένο σύστημα κίνησης και έτος παραγωγής.
Αναφορά ιστορικού οχήματος
Αγοράζετε μεταχειρισμένο Renault Captur II; Ελέγξτε το ιστορικό του συγκεκριμένου οχήματος
Μια αναφορά VIN μπορεί να σας βοηθήσει να επιβεβαιώσετε τον ακριβή κινητήρα, τον εξοπλισμό, τις καταγραφές χιλιομέτρων και τις δηλωμένες ζημιές πριν από την αγορά.
Φωτογραφίες οχήματος
1 από 28
Προβολή σε μεγαλύτερο μέγεθος Επιλέξτε σύστημα κίνησης
Εκδόσεις κινητήρα
Επιλέξτε μια γραμμή για να ενημερωθούν τα βασικά στοιχεία και οι αναλυτικές προδιαγραφές παρακάτω.
13 εκδόσεις · 3 Πετρέλαιο κίνησης · 8 Βενζίνη · 1 Βενζίνη / ηλεκτρικό ρεύμα · 1 Βενζίνη / LPG
| Κινητήρας | Καύσιμο | Ισχύς | Παραγωγή |
|---|---|---|---|
| 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC Επιλεγμένο | Πετρέλαιο κίνησης | 115 KM | 2019–2020 |
| 1.5 Blue dCi (115 KM) Επιλεγμένο | Πετρέλαιο κίνησης | 115 KM | 2019–2020 |
| 1.5 Blue dCi (95 KM) Επιλεγμένο | Πετρέλαιο κίνησης | 95 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (154 KM) EDC GPF Επιλεγμένο | Βενζίνη | 154 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (130 KM) EDC GPF Επιλεγμένο | Βενζίνη | 130 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (130 KM) GPF Επιλεγμένο | Βενζίνη | 130 KM | 2019–2020 |
| 1.0 TCe (100 KM) Επιλεγμένο | Βενζίνη | 100 KM | 2019–2020 |
| E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode Επιλεγμένο | Βενζίνη / ηλεκτρικό ρεύμα | 92 KM | 2020–2022 |
| 1.0 TCe (91 KM) Επιλεγμένο | Βενζίνη | 91 KM | 2020–2024 |
| 1.0 TCe (100 KM) LPG Επιλεγμένο | Βενζίνη / LPG | 100 KM | 2020–2024 |
| 1.3 TCe (140 KM) Επιλεγμένο | Βενζίνη | 140 KM | 2020–2022 |
| 1.3 TCe (140 KM) EDC Επιλεγμένο | Βενζίνη | 140 KM | 2020–2022 |
| 1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode Επιλεγμένο | Βενζίνη | 91 KM | 2020–2024 |
Καμία αντίστοιχη έκδοση κινητήρα
Δοκιμάστε έναν κωδικό μοντέλου, μια τιμή ισχύος ή διαγράψτε το φίλτρο καυσίμου.
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
Πετρέλαιο κίνησης · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 115 KM
- Ροπή
- 260 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.461 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 11 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 186 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
Βασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 186 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 11 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 4.4-4.6 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 3.9-4.0 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 4.6 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 122 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- K9K873
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1461 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Diesel common rail
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 76 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 80.5 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 2
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.7 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 10 l
- Ικανότητα
- 115 KM @ 3750 obr./min
- Ροπή
- 260 Nm @ 2000 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 46 l
- Δεξαμενή AdBlue
- 13 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1327 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1877 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 700 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1544 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 7
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.5 Blue dCi (115 KM)
Πετρέλαιο κίνησης · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 115 KM
- Ροπή
- 260 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.461 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 11,9 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 187 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.5 Blue dCi (115 KM)
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 187 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 11.9 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 4.8-4.9 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 3.9-4.0 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 4.7 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 123 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- K9K872
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1461 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Diesel common rail
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 76 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 80.5 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 2
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.7 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 10 l
- Ικανότητα
- 115 KM @ 3750 obr./min
- Ροπή
- 260 Nm @ 2000 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 46 l
- Δεξαμενή AdBlue
- 13 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1303 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1850 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 685 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1547 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.5 Blue dCi (95 KM)
Πετρέλαιο κίνησης · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 95 KM
- Ροπή
- 240 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.461 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 14,3 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 178 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.5 Blue dCi (95 KM)
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 178 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 14.3 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 4.6 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 122 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- K9K872
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1461 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Diesel common rail
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 76 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 80.5 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 2
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.7 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 10 l
- Ικανότητα
- 95 KM @ 3750 obr./min
- Ροπή
- 240 Nm @ 1750 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 46 l
- Δεξαμενή AdBlue
- 13 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1295 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1843 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 685 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1544 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
Βενζίνη · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 154 KM
- Ροπή
- 270 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 8,6 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 202 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 202 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 8.6 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 7.3-7.5 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.8-5.1 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 6.2 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 139 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 72.2 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 81.3 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.4 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 7.5 l
- Ικανότητα
- 154 KM @ 5500 obr./min
- Ροπή
- 270 Nm @ 1800 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1266 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1811 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 670 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1544 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 7
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
Βενζίνη · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 130 KM
- Ροπή
- 240 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 9,6 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 193 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 193 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 9.6 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 7.5 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 5.1 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 6.2 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 139 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 72.2 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 81.3 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.4 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 7.5 l
- Ικανότητα
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 240 Nm @ 1600 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1259 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1816 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 665 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1544 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 7
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.3 TCe (130 KM) GPF
Βενζίνη · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 130 KM
- Ροπή
- 240 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10,6 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 195 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.3 TCe (130 KM) GPF
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 195 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10.6 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 7.0-7.2 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.9-5.1 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 6.2 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 141 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 72.2 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 81.3 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.4 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 7.5 l
- Ικανότητα
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 240 Nm @ 1600 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1234 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1775 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 650 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1544 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.0 TCe (100 KM)
Βενζίνη · 2019–2020
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 100 KM
- Ροπή
- 160 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 999 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13,3 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 173 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.0 TCe (100 KM)
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2019
- Λήξη παραγωγής
- 2020
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 173 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13.3 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 6.0-6.3 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- NEDC
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.5-4.6 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.9 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6 d-TEMP
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 133 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H4D450
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 999 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Πολυδιάστατη έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 3
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 72.2 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 81.3 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.2 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 6.4 l
- Ικανότητα
- 100 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 536 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1275 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1190 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1751 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 630 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1585 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1544 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 174 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 5
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
Βενζίνη / ηλεκτρικό ρεύμα · 2020–2022
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 92 KM
- Ροπή
- 144 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.598 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη / ηλεκτρικό ρεύμα
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10,1 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 173 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
- Τύπος κινητήρα
- PHEV (Plug-in Υβριδικό Όχημα με ηλεκτρικό κίνητρο)
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2020
- Λήξη παραγωγής
- 2022
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη / ηλεκτρικό ρεύμα
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 173 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10.1 s
- Χωρητικότητα μπαταρίας μικτή
- 10.46 kWh
- Χρηστική χωρητικότητα μπαταρίας
- 9.8 kWh
- Πρότυπο μέτρησης εμβέλειας σε ηλεκτρική λειτουργία
- WLTP
- Εμβέλεια σε ηλεκτρική λειτουργία
- 50 km
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 1.5-1.6 l/100 km
- Πρότυπο μέτρησης μέσης κατανάλωσης ενέργειας
- WLTP
- Μέση κατανάλωση ενέργειας
- 17.3-18.3 kWh/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6d
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 33-36 g/km
Κινητήρας
- Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα
- 67 KM
- Ροπή ηλεκτροκινητήρα
- 205 Nm
- Θέση ηλεκτροκινητήρα
- Ενσωματωμένο με τη διάταξη
- Ικανότητα συστήματος
- 158 KM
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H4M630
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1598 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Πολυδιάστατη έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Ατμοσφαιρικός κινητήρας
- Σύστημα επικεφαλής ατμών
- DOHC
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 78 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 83.6 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.5 l
- Ικανότητα
- 92 KM @ 5600 obr./min
- Ροπή
- 144 Nm @ 3200 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 39 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 265 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1118 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1564 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 2060 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 750 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 650 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος με κλειστά καθρεφτάκια
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1576 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1547 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 142 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11.1 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- Multimode
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελικοειδής ελατήριο, Γωνία στροφής
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 296 mm
- Πάχος δίσκου μπροστινών φρένων
- 26 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου πίσω φρένων
- 290 mm
- Πάχος δίσκου πίσω φρένων
- 13 mm
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17; 18
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.0 TCe (91 KM)
Βενζίνη · 2020–2024
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 91 KM
- Ροπή
- 160 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 999 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 14 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 168 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.0 TCe (91 KM)
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2020
- Λήξη παραγωγής
- 2024
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 168 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 14 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.8 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 130 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H4D470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 999 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Πολυδιάστατη έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 3
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.2 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 6.4 l
- Ικανότητα
- 91 KM
- Ροπή
- 160 Nm
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 404-536 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1259 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1692 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1576 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 142 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11.1 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/65 R16
- Διάσταση ζαντών
- 16
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.0 TCe (100 KM) LPG
Βενζίνη / LPG · 2020–2024
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 100 KM
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 999 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη / LPG
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.0 TCe (100 KM) LPG
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2020
- Λήξη παραγωγής
- 2024
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη / LPG
Απόδοση
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.9/7.7 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου - Συνδυασμένος κύκλος (LPG)
- 7.7 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 134/119 g/km
- Εκπομπές CO2 (LPG)
- 119 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H4D460
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 999 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Πολυδιάστατη έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 3
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.2 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 6.4 l
- Ικανότητα
- 100 KM
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου (LPG)
- 40 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 404-536 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1349 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1774 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1576 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 142 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11.1 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/60 R17
- Διάσταση ζαντών
- 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.3 TCe (140 KM)
Βενζίνη · 2020–2022
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 140 KM
- Ροπή
- 260 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10,3 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 196 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.3 TCe (140 KM)
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2020
- Λήξη παραγωγής
- 2022
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 196 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10.3 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.7 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 130 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H490
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.4 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 7.5 l
- Ικανότητα
- 140 KM
- Ροπή
- 260 Nm
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 404-536 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1336 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1799 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1576 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 142 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11.1 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/60 R17
- Διάσταση ζαντών
- 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.3 TCe (140 KM) EDC
Βενζίνη · 2020–2022
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 140 KM
- Ροπή
- 260 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 9,2 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 196 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.3 TCe (140 KM) EDC
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2020
- Λήξη παραγωγής
- 2022
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 196 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 9.2 s
- Πρότυπο μέτρησης κατανάλωσης καυσίμου
- WLTP
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.9 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6
- Πρότυπο μέτρησης CO2
- WLTP
- Εκπομπές CO2
- 133 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H490
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.4 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 7.5 l
- Ικανότητα
- 140 KM
- Ροπή
- 260 Nm
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 404-536 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1368 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1811 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1576 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 142 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11.1 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 7
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/60 R17
- Διάσταση ζαντών
- 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
Βενζίνη · 2020–2024
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 91 KM
- Ροπή
- 144 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.598 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10,6 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 170 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur II- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur II
- Κινητήρας
- 1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
- Τύπος κινητήρα
- FHEF (Ολική Υβριδική)
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2020
- Λήξη παραγωγής
- 2024
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 170 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10.6 s
- Χωρητικότητα μπαταρίας μικτή
- 1.26 kWh
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6d Full
Κινητήρας
- Μέγιστη ισχύς ηλεκτροκινητήρα
- 49 KM
- Ροπή ηλεκτροκινητήρα
- 205 Nm
- Ικανότητα συστήματος
- 143 KM
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H4M632
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1598 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Πολυδιάστατη έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Ατμοσφαιρικός κινητήρας
- Σύστημα επικεφαλής ατμών
- DOHC
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Διάμετρος κυλίνδρων
- 78 mm
- Διαδρομή εμβόλου
- 83.6 mm
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.5 l
- Ικανότητα
- 91 KM @ 5600 obr./min
- Ροπή
- 144 Nm @ 3200 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 48 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 326 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1149 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1361 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1898 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 750 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 715 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4227 mm
- Πλάτος
- 1797 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 2003 mm
- Ύψος
- 1576 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2639 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1560 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1547 mm
- Μπροστινή προβολή
- 876 mm
- Πίσω προβολή
- 712 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 11.1 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- Multimode
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητη τύπου McPherson
- Πίσω ανάρτηση
- Γωνία στροφής
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου μπροστινών φρένων
- 280 mm
- Πάχος δίσκου μπροστινών φρένων
- 24 mm
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Διάμετρος δίσκου ή ταμπούρου πίσω φρένων
- 228 mm
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- Διάσταση ελαστικών
- 215/60 R17 96 H; 215/55 R18 95 H
- Διάσταση ζαντών
- 17; 18
- ABS
- ναι