Ajoneuvon tekniset tiedot
Renault Captur II
Vertaile mallin Renault Captur Captur II kaikkia 13 moottoriversiota ja avaa sitten tarkan voimansiirron ja tuotantovuoden tekniset tiedot.
Ajoneuvon historiaraportti
Ostamassa käytettyä Renault Captur II-autoa? Tarkista juuri tämän auton historia
VIN-raportti auttaa varmistamaan tarkan moottorin, varustelun, mittarilukemat ja ilmoitetut vauriot ennen ostoa.
Ajoneuvon kuvat
1 / 28
Näytä suurempana Valitse voimansiirto
Moottoriversiot
Valitse rivi päivittääksesi alla olevat avainluvut ja yksityiskohtaiset tekniset tiedot.
13 versiota · 3 Dieselpolttoaine · 8 Bensiini · 1 Bensiini / sähkö · 1 Bensiini / LPG
| Moottori | Polttoaine | Teho | Tuotanto |
|---|---|---|---|
| 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC Valittu | Dieselpolttoaine | 115 KM | 2019–2020 |
| 1.5 Blue dCi (115 KM) Valittu | Dieselpolttoaine | 115 KM | 2019–2020 |
| 1.5 Blue dCi (95 KM) Valittu | Dieselpolttoaine | 95 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (154 KM) EDC GPF Valittu | Bensiini | 154 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (130 KM) EDC GPF Valittu | Bensiini | 130 KM | 2019–2020 |
| 1.3 TCe (130 KM) GPF Valittu | Bensiini | 130 KM | 2019–2020 |
| 1.0 TCe (100 KM) Valittu | Bensiini | 100 KM | 2019–2020 |
| E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode Valittu | Bensiini / sähkö | 92 KM | 2020–2022 |
| 1.0 TCe (91 KM) Valittu | Bensiini | 91 KM | 2020–2024 |
| 1.0 TCe (100 KM) LPG Valittu | Bensiini / LPG | 100 KM | 2020–2024 |
| 1.3 TCe (140 KM) Valittu | Bensiini | 140 KM | 2020–2022 |
| 1.3 TCe (140 KM) EDC Valittu | Bensiini | 140 KM | 2020–2022 |
| 1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode Valittu | Bensiini | 91 KM | 2020–2024 |
Ei vastaavaa moottoriversiota
Kokeile mallinumeroa, teholukemaa tai tyhjennä polttoainesuodatin.
Valittu moottoriversio
1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
Dieselpolttoaine · 2019–2020
- Moottorin teho
- 115 KM
- Vääntömomentti
- 260 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Huippunopeus
- 186 km/h
Tällä sivulla
Version perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 186 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 4.4-4.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.9-4.0 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.6 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 122 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K873
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 5.7 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 10 l
- Teho
- 115 KM @ 3750 obr./min
- Vääntömomentti
- 260 Nm @ 2000 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 46 l
- AdBlue-säiliö
- 13 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1327 kg
- Kokonaismassa
- 1877 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 700 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1544 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 7
- Automaattivaihteiston tyyppi
- EDC
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.5 Blue dCi (115 KM)
Dieselpolttoaine · 2019–2020
- Moottorin teho
- 115 KM
- Vääntömomentti
- 260 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11,9 s
- Huippunopeus
- 187 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.5 Blue dCi (115 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 187 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11.9 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 4.8-4.9 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.9-4.0 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.7 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 123 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K872
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 5.7 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 10 l
- Teho
- 115 KM @ 3750 obr./min
- Vääntömomentti
- 260 Nm @ 2000 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 46 l
- AdBlue-säiliö
- 13 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1303 kg
- Kokonaismassa
- 1850 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 685 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1547 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.5 Blue dCi (95 KM)
Dieselpolttoaine · 2019–2020
- Moottorin teho
- 95 KM
- Vääntömomentti
- 240 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14,3 s
- Huippunopeus
- 178 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.5 Blue dCi (95 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 178 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14.3 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.6 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 122 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K872
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 5.7 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 10 l
- Teho
- 95 KM @ 3750 obr./min
- Vääntömomentti
- 240 Nm @ 1750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 46 l
- AdBlue-säiliö
- 13 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1295 kg
- Kokonaismassa
- 1843 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 685 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1544 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 154 KM
- Vääntömomentti
- 270 Nm
- Iskutilavuus
- 1 333 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 8,6 s
- Huippunopeus
- 202 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.3 TCe (154 KM) EDC GPF
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 202 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 8.6 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 7.3-7.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.8-5.1 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 6.2 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 139 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H5H470
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1333 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Suoraruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 72.2 mm
- Iskunpituus
- 81.3 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 5.4 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 7.5 l
- Teho
- 154 KM @ 5500 obr./min
- Vääntömomentti
- 270 Nm @ 1800 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1266 kg
- Kokonaismassa
- 1811 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 670 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1544 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 7
- Automaattivaihteiston tyyppi
- EDC
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 130 KM
- Vääntömomentti
- 240 Nm
- Iskutilavuus
- 1 333 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 9,6 s
- Huippunopeus
- 193 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.3 TCe (130 KM) EDC GPF
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 193 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 9.6 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 7.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 5.1 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 6.2 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 139 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H5H470
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1333 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Suoraruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 72.2 mm
- Iskunpituus
- 81.3 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 5.4 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 7.5 l
- Teho
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 240 Nm @ 1600 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1259 kg
- Kokonaismassa
- 1816 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 665 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1544 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 7
- Automaattivaihteiston tyyppi
- EDC
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.3 TCe (130 KM) GPF
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 130 KM
- Vääntömomentti
- 240 Nm
- Iskutilavuus
- 1 333 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10,6 s
- Huippunopeus
- 195 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.3 TCe (130 KM) GPF
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 195 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10.6 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 7.0-7.2 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.9-5.1 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 6.2 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 141 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H5H470
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1333 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Suoraruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 72.2 mm
- Iskunpituus
- 81.3 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 5.4 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 7.5 l
- Teho
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 240 Nm @ 1600 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1234 kg
- Kokonaismassa
- 1775 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 650 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1544 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 TCe (100 KM)
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 100 KM
- Vääntömomentti
- 160 Nm
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 13,3 s
- Huippunopeus
- 173 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.0 TCe (100 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 173 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 13.3 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 6.0-6.3 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.5-4.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.9 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6 d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 133 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4D450
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 72.2 mm
- Iskunpituus
- 81.3 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.2 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 6.4 l
- Teho
- 100 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 160 Nm @ 2750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 536 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1275 l
- Omamassa
- 1190 kg
- Kokonaismassa
- 1751 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 630 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1585 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1544 mm
- Maavara
- 174 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Kiertojousiakseli
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
Bensiini / sähkö · 2020–2022
- Moottorin teho
- 92 KM
- Vääntömomentti
- 144 Nm
- Iskutilavuus
- 1 598 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini / sähkö
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10,1 s
- Huippunopeus
- 173 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- E-TECH 1.6 (158 KM) Plug-in Hybrid Multimode
- Moottorityyppi
- PHEV (ladattava hybridi)
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2022
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini / sähkö
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 173 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10.1 s
- Akun bruttokapasiteetti
- 10.46 kWh
- Akun nettokapasiteetti
- 9.8 kWh
- Sähköisen toimintamatkan mittausstandardi
- WLTP
- Sähköinen toimintamatka
- 50 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 1.5-1.6 l/100 km
- Energiankulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Keskimääräinen energiankulutus
- 17.3-18.3 kWh/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 33-36 g/km
Moottori
- Sähkömoottorin enimmäisteho
- 67 KM
- Sähkömoottorin vääntömomentti
- 205 Nm
- Sähkömoottorin sijainti
- Integroitu vaihteistoon
- Järjestelmän teho
- 158 KM
- Moottorin malli / koodi
- H4M630
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1598 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Venttiilikoneisto
- DOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 78 mm
- Iskunpituus
- 83.6 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.5 l
- Teho
- 92 KM @ 5600 obr./min
- Vääntömomentti
- 144 Nm @ 3200 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 39 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 265 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1118 l
- Omamassa
- 1564 kg
- Kokonaismassa
- 2060 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 750 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 650 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys peilit taitettuina
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1576 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1547 mm
- Maavara
- 142 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11.1 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Automaattivaihteiston tyyppi
- Multimode
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Kierrejousi, Ohjaus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 296 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 26 mm
- Takajarrut
- Levyjarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 290 mm
- Takajarrulevyn paksuus
- 13 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18
- Vannekoko
- 16; 17; 18
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 TCe (91 KM)
Bensiini · 2020–2024
- Moottorin teho
- 91 KM
- Vääntömomentti
- 160 Nm
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14 s
- Huippunopeus
- 168 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.0 TCe (91 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2024
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 168 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.8 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 130 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4D470
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.2 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 6.4 l
- Teho
- 91 KM
- Vääntömomentti
- 160 Nm
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 404-536 l
- Omamassa
- 1259 kg
- Kokonaismassa
- 1692 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1576 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Maavara
- 142 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11.1 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/65 R16
- Vannekoko
- 16
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 TCe (100 KM) LPG
Bensiini / LPG · 2020–2024
- Moottorin teho
- 100 KM
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini / LPG
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.0 TCe (100 KM) LPG
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2024
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini / LPG
Suorituskyky
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.9/7.7 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty (LPG)
- 7.7 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 134/119 g/km
- CO2-päästöt (LPG)
- 119 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4D460
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.2 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 6.4 l
- Teho
- 100 KM
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Polttoainesäiliö (LPG)
- 40 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 404-536 l
- Omamassa
- 1349 kg
- Kokonaismassa
- 1774 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1576 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Maavara
- 142 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11.1 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/60 R17
- Vannekoko
- 17
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.3 TCe (140 KM)
Bensiini · 2020–2022
- Moottorin teho
- 140 KM
- Vääntömomentti
- 260 Nm
- Iskutilavuus
- 1 333 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10,3 s
- Huippunopeus
- 196 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.3 TCe (140 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2022
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 196 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10.3 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.7 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 130 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H5H490
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1333 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Suoraruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 5.4 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 7.5 l
- Teho
- 140 KM
- Vääntömomentti
- 260 Nm
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 404-536 l
- Omamassa
- 1336 kg
- Kokonaismassa
- 1799 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1576 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Maavara
- 142 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11.1 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/60 R17
- Vannekoko
- 17
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.3 TCe (140 KM) EDC
Bensiini · 2020–2022
- Moottorin teho
- 140 KM
- Vääntömomentti
- 260 Nm
- Iskutilavuus
- 1 333 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 9,2 s
- Huippunopeus
- 196 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.3 TCe (140 KM) EDC
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2022
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 196 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 9.2 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.9 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 133 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H5H490
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1333 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Suoraruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 5.4 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 7.5 l
- Teho
- 140 KM
- Vääntömomentti
- 260 Nm
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 404-536 l
- Omamassa
- 1368 kg
- Kokonaismassa
- 1811 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1200 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1576 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Maavara
- 142 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11.1 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 7
- Automaattivaihteiston tyyppi
- EDC
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/60 R17
- Vannekoko
- 17
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
Bensiini · 2020–2024
- Moottorin teho
- 91 KM
- Vääntömomentti
- 144 Nm
- Iskutilavuus
- 1 598 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10,6 s
- Huippunopeus
- 170 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Renault Captur Captur II- Merkki
- Renault
- Malli
- Captur
- Versio
- Captur II
- Moottori
- 1.6 (143 KM) E-TECH Hybrid Multimode
- Moottorityyppi
- FHEV (täyshybridi)
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2024
- Korityyppi
- Crossover
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 170 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 10.6 s
- Akun bruttokapasiteetti
- 1.26 kWh
- Päästönormi
- Euro 6d Full
Moottori
- Sähkömoottorin enimmäisteho
- 49 KM
- Sähkömoottorin vääntömomentti
- 205 Nm
- Järjestelmän teho
- 143 KM
- Moottorin malli / koodi
- H4M632
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1598 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Venttiilikoneisto
- DOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 78 mm
- Iskunpituus
- 83.6 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.5 l
- Teho
- 91 KM @ 5600 obr./min
- Vääntömomentti
- 144 Nm @ 3200 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 48 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 326 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1149 l
- Omamassa
- 1361 kg
- Kokonaismassa
- 1898 kg
- Kattokuorma
- 80 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 750 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 715 kg
- Perävaunun aisapaino
- 75 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4227 mm
- Leveys
- 1797 mm
- Leveys peilit avattuina
- 2003 mm
- Korkeus
- 1576 mm
- Akseliväli
- 2639 mm
- Raideleveys edessä
- 1560 mm
- Raideleveys takana
- 1547 mm
- Etuylitys
- 876 mm
- Takaylitys
- 712 mm
- Kääntöympyrä
- 11.1 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Automaattivaihteiston tyyppi
- Multimode
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Ohjaus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 280 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 24 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 228 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 215/60 R17 96 H; 215/55 R18 95 H
- Vannekoko
- 17; 18
- ABS
- kyllä