Sari la conținut

Specificații vehicul

Renault Captur (facelift 2017)

Compară toate cele 9 versiuni de motor ale modelului Renault Captur Captur (facelift 2017), apoi deschide datele tehnice pentru sistemul de propulsie și anul de producție exacte.

Raport de istoric al vehiculului

Cumperi un Renault Captur (facelift 2017) rulat? Verifică istoricul exemplarului exact

Un raport VIN poate ajuta la confirmarea motorizării exacte, a echipării, a înregistrărilor de rulaj și a daunelor raportate înainte de achiziție.

Ce este VIN-ul?
1 din 16
Renault Captur Captur (facelift 2017) Mărește imaginea
Fotografie: © www.Auto-Data.net

Galerie de vehicule

Renault Captur Captur (facelift 2017)

Fotografie: © www.Auto-Data.net

Alege un sistem de propulsie

Versiuni de motor

Selectați un rând pentru a actualiza mai jos indicatorii cheie și specificațiile detaliate.

9 versiuni · 6 Benzină · 3 Ulei diesel

Motor Combustibil Putere Producție
1.2 TCe (120 KM) Start & Stop EDC Selectat Benzină 120 KM 2017–2018
1.5 dCi (90 KM) Start & Stop Selectat Ulei diesel 90 KM 2017–2019
1.5 dCi (90 KM) Start & Stop EDC Selectat Ulei diesel 90 KM 2017–2019
1.2 TCe (120 KM) Start & Stop Selectat Benzină 120 KM 2017–2018
1.5 dCi (110 KM) Start & Stop Selectat Ulei diesel 110 KM 2017–2018
0.9 TCe (90 KM) Start & Stop Selectat Benzină 90 KM 2017–2019
S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop Selectat Benzină 150 KM 2018–2019
S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop EDC Selectat Benzină 150 KM 2018–2019
1.3 TCe (130 KM) FAP Selectat Benzină 130 KM 2018–2019

Versiune de motor selectată

1.2 TCe (120 KM) Start & Stop EDC

Benzină · 2017–2018

Puterea motorului
120 KM
Cuplu
205 Nm
Cilindree motor
1.197 cm³
Tip carburant
Benzină
Accelerație 0 – 100 km/h
10 s
Viteză maximă
192 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
1.2 TCe (120 KM) Start & Stop EDC
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2017
Sfârșitul producției
2018
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Benzină

Eficiență

Viteză maximă
192 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
10 s
Consum carburant – Ciclu urban
7 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
4.7 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
5.5 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
125 g/km

Motor

Model / Cod motor
H5F
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1197 cm³
Sistem de injecție carburant
Injectie directă
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
4
Capacitatea uleiului motor
4.6 l
Capacitatea lichidului de răcire
4.5 l
Putere
120 KM @ 5000 obr./min
Cuplu
205 Nm @ 2000 obr./min

Volum și greutate

Capacitate minimă a portbagajului
455 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1184 kg
Greutate maximă admisă
1723 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Tip cutie de viteze automate
EDC
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Tampon
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/60 R16; 205/55 R17
Dimensiunea jantelor
16; 17
ABS
da

Versiune de motor selectată

1.5 dCi (90 KM) Start & Stop

Ulei diesel · 2017–2019

Puterea motorului
90 KM
Cuplu
220 Nm
Cilindree motor
1.461 cm³
Tip carburant
Ulei diesel
Accelerație 0 – 100 km/h
13,1 s
Viteză maximă
171 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
1.5 dCi (90 KM) Start & Stop
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2017
Sfârșitul producției
2019
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Ulei diesel

Eficiență

Viteză maximă
171 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
13.1 s
Consum carburant – Ciclu urban
4 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
3.4 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
3.6 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
95 g/km

Motor

Model / Cod motor
K9K628
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1461 cm³
Sistem de injecție carburant
Diesel common rail
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
2
Capacitatea uleiului motor
4.5 l
Capacitatea lichidului de răcire
5 l
Putere
90 KM @ 4000 obr./min
Cuplu
220 Nm @ 1750 obr./min

Volum și greutate

Capacitate minimă a portbagajului
455 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1178 kg
Greutate maximă admisă
1727 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
5
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Tampon
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/60 R16; 205/55 R17
Dimensiunea jantelor
16; 17
ABS
da

Versiune de motor selectată

1.5 dCi (90 KM) Start & Stop EDC

Ulei diesel · 2017–2019

Puterea motorului
90 KM
Cuplu
220 Nm
Cilindree motor
1.461 cm³
Tip carburant
Ulei diesel
Accelerație 0 – 100 km/h
13,8 s
Viteză maximă
172 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
1.5 dCi (90 KM) Start & Stop EDC
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2017
Sfârșitul producției
2019
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Ulei diesel

Eficiență

Viteză maximă
172 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
13.8 s
Consum carburant – Ciclu urban
4 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
3.7 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
3.8 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
99 g/km

Motor

Model / Cod motor
K9K629
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1461 cm³
Sistem de injecție carburant
Diesel common rail
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
2
Capacitatea uleiului motor
4.5 l
Capacitatea lichidului de răcire
5 l
Putere
90 KM @ 4000 obr./min
Cuplu
220 Nm @ 1750 obr./min

Volum și greutate

Capacitate minimă a portbagajului
455 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1204 kg
Greutate maximă admisă
1759 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Tip cutie de viteze automate
EDC
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Tampon
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/60 R16; 205/55 R17
Dimensiunea jantelor
16; 17
ABS
da

Versiune de motor selectată

1.2 TCe (120 KM) Start & Stop

Benzină · 2017–2018

Puterea motorului
120 KM
Cuplu
205 Nm
Cilindree motor
1.197 cm³
Tip carburant
Benzină
Accelerație 0 – 100 km/h
10,6 s
Viteză maximă
192 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
1.2 TCe (120 KM) Start & Stop
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2017
Sfârșitul producției
2018
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Benzină

Eficiență

Viteză maximă
192 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
10.6 s
Consum carburant – Ciclu urban
7 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
4.7 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
5.5 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
125 g/km

Motor

Model / Cod motor
H5F
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1197 cm³
Sistem de injecție carburant
Injectie directă
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
4
Capacitatea uleiului motor
4.6 l
Capacitatea lichidului de răcire
4.5 l
Putere
120 KM @ 5000 obr./min
Cuplu
205 Nm @ 2000 obr./min

Volum și greutate

Capacitate minimă a portbagajului
455 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1184 kg
Greutate maximă admisă
1723 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
6
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Tampon
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/60 R16; 205/55 R17
Dimensiunea jantelor
16; 17
ABS
da

Versiune de motor selectată

1.5 dCi (110 KM) Start & Stop

Ulei diesel · 2017–2018

Puterea motorului
110 KM
Cuplu
260 Nm
Cilindree motor
1.461 cm³
Tip carburant
Ulei diesel
Accelerație 0 – 100 km/h
11,4 s
Viteză maximă
182 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
1.5 dCi (110 KM) Start & Stop
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2017
Sfârșitul producției
2018
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Ulei diesel

Eficiență

Viteză maximă
182 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
11.4 s
Consum carburant – Ciclu urban
4 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
3.6 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
3.7 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
98 g/km

Motor

Model / Cod motor
K9K646
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1461 cm³
Sistem de injecție carburant
Diesel common rail
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
2
Capacitatea uleiului motor
4.5 l
Capacitatea lichidului de răcire
5 l
Putere
110 KM @ 4000 obr./min
Cuplu
260 Nm @ 1750 obr./min

Volum și greutate

Capacitate minimă a portbagajului
455 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1190 kg
Greutate maximă admisă
1743 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
6
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Tampon
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/60 R16; 205/55 R17
Dimensiunea jantelor
16; 17
ABS
da

Versiune de motor selectată

0.9 TCe (90 KM) Start & Stop

Benzină · 2017–2019

Puterea motorului
90 KM
Cuplu
140 Nm
Cilindree motor
898 cm³
Tip carburant
Benzină
Accelerație 0 – 100 km/h
13,05 s
Viteză maximă
171 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
0.9 TCe (90 KM) Start & Stop
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2017
Sfârșitul producției
2019
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Benzină

Eficiență

Viteză maximă
171 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
13.05 s
Consum carburant – Ciclu urban
6 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
4.5 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
5.1 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
113 g/km

Motor

Model / Cod motor
H4B408
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
898 cm³
Sistem de injecție carburant
Injecție multi-punct
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
3
Număr supape cilindru
4
Capacitatea uleiului motor
4.1 l
Capacitatea lichidului de răcire
4.5 l
Putere
90 KM @ 5000 obr./min
Cuplu
140 Nm @ 2250 obr./min

Volum și greutate

Capacitate minimă a portbagajului
455 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1105 kg
Greutate maximă admisă
1653 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
5
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Tampon
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/60 R16; 205/55 R17
Dimensiunea jantelor
16; 17
ABS
da

Versiune de motor selectată

S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop

Benzină · 2018–2019

Puterea motorului
150 KM
Cuplu
250 Nm
Cilindree motor
1.333 cm³
Tip carburant
Benzină
Accelerație 0 – 100 km/h
8,2 s
Viteză maximă
216 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2018
Sfârșitul producției
2019
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Benzină

Eficiență

Viteză maximă
216 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
8.2 s
Consum carburant – Ciclu urban
6.8 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
4.5 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
5.4 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
121 g/km

Motor

Model / Cod motor
H5H470
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1333 cm³
Sistem de injecție carburant
Injectie directă
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
4
Capacitatea uleiului motor
5.5 l
Putere
150 KM
Cuplu
250 Nm

Volum și greutate

Volumul rezervorului
45 l
Capacitate minimă a portbagajului
309 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
6
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/55 R17
Dimensiunea jantelor
17
ABS
da

Versiune de motor selectată

S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop EDC

Benzină · 2018–2019

Puterea motorului
150 KM
Cuplu
250 Nm
Cilindree motor
1.333 cm³
Tip carburant
Benzină
Accelerație 0 – 100 km/h
9,2 s
Viteză maximă
216 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop EDC
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2018
Sfârșitul producției
2019
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Benzină

Eficiență

Viteză maximă
216 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
9.2 s
Consum carburant – Ciclu urban
6.4 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
4.6 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
5.3 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6b
Emisii CO2
118 g/km

Motor

Model / Cod motor
H5H470
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1333 cm³
Sistem de injecție carburant
Injectie directă
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Număr cilindri
4
Număr supape cilindru
4
Capacitatea uleiului motor
5.5 l
Putere
150 KM
Cuplu
250 Nm

Volum și greutate

Volumul rezervorului
45 l
Capacitate minimă a portbagajului
309 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Înălțime
1556 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.42 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
6
Tip cutie de viteze automate
EDC
Suspensie frontală
Independent, tip McPherson cu arc cu filet și braț stabilizator
Suspensie spate
Culisa flexibilă
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Dimensiunea anvelopelor
205/55 R17
Dimensiunea jantelor
17
ABS
da

Versiune de motor selectată

1.3 TCe (130 KM) FAP

Benzină · 2018–2019

Puterea motorului
130 KM
Cuplu
220 Nm
Cilindree motor
1.333 cm³
Tip carburant
Benzină
Accelerație 0 – 100 km/h
10,2 s
Viteză maximă
200 km/h
Pe această pagină
Verifica istoricul vehiculului

Informații de bază despre versiune

Marcă
Renault
Model
Captur
Versiune
Captur (facelift 2017)
Motor
1.3 TCe (130 KM) FAP
Tip motor
Motor pe combustie internă
Număr uși
5
Începerea producției
2018
Sfârșitul producției
2019
Tip caroserie
Crossover
Număr locuri
5
Tip carburant
Benzină

Eficiență

Viteză maximă
200 km/h
Accelerație 0 – 100 km/h
10.2 s
Consum carburant – Ciclu urban
7.1 l/100 km
Consum carburant – Ciclu extraurban
4.8 l/100 km
Consum carburant – Ciclu combinat
5.6 l/100 km
Standard de emisii
Euro 6d - TEMP
Emisii CO2
128 g/km

Motor

Model / Cod motor
H5H470
Poziția motorului
În față, Transversal
Cilindree motor
1333 cm³
Sistem de injecție carburant
Injectie directă
Tip motor
Turbo compresor, Intercooler
Configurația motorului
În linie
Capacitatea uleiului motor
5.5 l
Putere
130 KM @ 5000 obr./min
Cuplu
220 Nm @ 1500 obr./min

Volum și greutate

Volumul rezervorului
45 l
Capacitate minimă a portbagajului
377 l
Capacitate maximă a portbagajului
1235 l
Greutate proprie
1251 kg
Greutate maximă admisă
1729 kg
Greutate maximă admisă pe acoperiș
80 kg
Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
1200 kg
Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
660 kg
Presiune admisă a remorcii pe cârlig
75 kg

Dimensiuni ale vehiculului

Lungime
4122 mm
Lățime
1778 mm
Lățime cu oglinzi desfăcute
1958 mm
Înălțime
1566 mm
Ampatament
2606 mm
Distanța între roțile din față
1531 mm
Distanța între roțile din spate
1516 mm
Garda la sol
170 mm
Proiectie frontală
866 mm
Proiectie spate
650 mm
Diametru minim de viraj
10.4 m

Sistem de propulsie, frene și suspensie

Antrenare
Antrenare pe roțile din față
Număr viteze
6
Frene frontale
Disc ventilat
Frene spate
Disc
Sistem de direcție
Cutie de viteze cu roți dințate
Servodirecție
Asistare electrică
ABS
da