Τεχνικά χαρακτηριστικά οχήματος
Renault Captur (facelift 2017)
Συγκρίνετε και τις 9 εκδόσεις κινητήρα του Renault Captur Captur (facelift 2017) και στη συνέχεια ανοίξτε τα τεχνικά δεδομένα για το συγκεκριμένο σύστημα κίνησης και έτος παραγωγής.
Αναφορά ιστορικού οχήματος
Αγοράζετε μεταχειρισμένο Renault Captur (facelift 2017); Ελέγξτε το ιστορικό του συγκεκριμένου οχήματος
Μια αναφορά VIN μπορεί να σας βοηθήσει να επιβεβαιώσετε τον ακριβή κινητήρα, τον εξοπλισμό, τις καταγραφές χιλιομέτρων και τις δηλωμένες ζημιές πριν από την αγορά.
Φωτογραφίες οχήματος
1 από 16
Προβολή σε μεγαλύτερο μέγεθος Επιλέξτε σύστημα κίνησης
Εκδόσεις κινητήρα
Επιλέξτε μια γραμμή για να ενημερωθούν τα βασικά στοιχεία και οι αναλυτικές προδιαγραφές παρακάτω.
9 εκδόσεις · 6 Βενζίνη · 3 Πετρέλαιο κίνησης
| Κινητήρας | Καύσιμο | Ισχύς | Παραγωγή |
|---|---|---|---|
| 1.2 TCe (120 KM) Start & Stop EDC Επιλεγμένο | Βενζίνη | 120 KM | 2017–2018 |
| 1.5 dCi (90 KM) Start & Stop Επιλεγμένο | Πετρέλαιο κίνησης | 90 KM | 2017–2019 |
| 1.5 dCi (90 KM) Start & Stop EDC Επιλεγμένο | Πετρέλαιο κίνησης | 90 KM | 2017–2019 |
| 1.2 TCe (120 KM) Start & Stop Επιλεγμένο | Βενζίνη | 120 KM | 2017–2018 |
| 1.5 dCi (110 KM) Start & Stop Επιλεγμένο | Πετρέλαιο κίνησης | 110 KM | 2017–2018 |
| 0.9 TCe (90 KM) Start & Stop Επιλεγμένο | Βενζίνη | 90 KM | 2017–2019 |
| S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop Επιλεγμένο | Βενζίνη | 150 KM | 2018–2019 |
| S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop EDC Επιλεγμένο | Βενζίνη | 150 KM | 2018–2019 |
| 1.3 TCe (130 KM) FAP Επιλεγμένο | Βενζίνη | 130 KM | 2018–2019 |
Καμία αντίστοιχη έκδοση κινητήρα
Δοκιμάστε έναν κωδικό μοντέλου, μια τιμή ισχύος ή διαγράψτε το φίλτρο καυσίμου.
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.2 TCe (120 KM) Start & Stop EDC
Βενζίνη · 2017–2018
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 120 KM
- Ροπή
- 205 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.197 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 192 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
Βασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 1.2 TCe (120 KM) Start & Stop EDC
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2017
- Λήξη παραγωγής
- 2018
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 192 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 7 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.7 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.5 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 125 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5F
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1197 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.6 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 4.5 l
- Ικανότητα
- 120 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 205 Nm @ 2000 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 455 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1184 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1723 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/60 R16; 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.5 dCi (90 KM) Start & Stop
Πετρέλαιο κίνησης · 2017–2019
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 90 KM
- Ροπή
- 220 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.461 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13,1 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 171 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 1.5 dCi (90 KM) Start & Stop
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2017
- Λήξη παραγωγής
- 2019
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 171 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13.1 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 4 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 3.4 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 3.6 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 95 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- K9K628
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1461 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Diesel common rail
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 2
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.5 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 5 l
- Ικανότητα
- 90 KM @ 4000 obr./min
- Ροπή
- 220 Nm @ 1750 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 455 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1178 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1727 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 5
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/60 R16; 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.5 dCi (90 KM) Start & Stop EDC
Πετρέλαιο κίνησης · 2017–2019
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 90 KM
- Ροπή
- 220 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.461 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13,8 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 172 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 1.5 dCi (90 KM) Start & Stop EDC
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2017
- Λήξη παραγωγής
- 2019
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 172 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13.8 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 4 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 3.7 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 3.8 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 99 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- K9K629
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1461 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Diesel common rail
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 2
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.5 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 5 l
- Ικανότητα
- 90 KM @ 4000 obr./min
- Ροπή
- 220 Nm @ 1750 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 455 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1204 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1759 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/60 R16; 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.2 TCe (120 KM) Start & Stop
Βενζίνη · 2017–2018
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 120 KM
- Ροπή
- 205 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.197 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10,6 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 192 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 1.2 TCe (120 KM) Start & Stop
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2017
- Λήξη παραγωγής
- 2018
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 192 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10.6 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 7 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.7 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.5 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 125 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5F
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1197 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.6 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 4.5 l
- Ικανότητα
- 120 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 205 Nm @ 2000 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 455 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1184 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1723 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/60 R16; 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.5 dCi (110 KM) Start & Stop
Πετρέλαιο κίνησης · 2017–2018
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 110 KM
- Ροπή
- 260 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.461 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 11,4 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 182 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 1.5 dCi (110 KM) Start & Stop
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2017
- Λήξη παραγωγής
- 2018
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Πετρέλαιο κίνησης
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 182 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 11.4 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 4 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 3.6 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 3.7 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 98 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- K9K646
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1461 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Diesel common rail
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 2
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.5 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 5 l
- Ικανότητα
- 110 KM @ 4000 obr./min
- Ροπή
- 260 Nm @ 1750 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 455 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1190 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1743 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/60 R16; 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
0.9 TCe (90 KM) Start & Stop
Βενζίνη · 2017–2019
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 90 KM
- Ροπή
- 140 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 898 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13,05 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 171 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 0.9 TCe (90 KM) Start & Stop
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2017
- Λήξη παραγωγής
- 2019
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 171 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 13.05 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 6 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.5 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.1 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 113 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H4B408
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 898 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Πολυδιάστατη έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 3
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 4.1 l
- Χωρητικότητα ψυκτικού υγρού
- 4.5 l
- Ικανότητα
- 90 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 140 Nm @ 2250 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 455 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1105 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1653 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 5
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/60 R16; 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 16; 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop
Βενζίνη · 2018–2019
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 150 KM
- Ροπή
- 250 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 8,2 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 216 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2018
- Λήξη παραγωγής
- 2019
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 216 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 8.2 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 6.8 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.5 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.4 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 121 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.5 l
- Ικανότητα
- 150 KM
- Ροπή
- 250 Nm
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 45 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 309 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop EDC
Βενζίνη · 2018–2019
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 150 KM
- Ροπή
- 250 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 9,2 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 216 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- S 1.3 TCe (150 KM) Start & Stop EDC
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2018
- Λήξη παραγωγής
- 2019
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 216 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 9.2 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 6.4 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.6 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.3 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6b
- Εκπομπές CO2
- 118 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Αριθμός κυλίνδρων
- 4
- Αριθμός βαλβίδων κυλίνδρου
- 4
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.5 l
- Ικανότητα
- 150 KM
- Ροπή
- 250 Nm
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 45 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 309 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Ύψος
- 1556 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.42 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Τύπος αυτόματης κιβωτίου ταχυτήτων
- EDC
- Μπροστινή ανάρτηση
- Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με ελικοειδή ελατήριο και σταθεροποιητή
- Πίσω ανάρτηση
- Ελαφριά ράβδος
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Διάσταση ελαστικών
- 205/55 R17
- Διάσταση ζαντών
- 17
- ABS
- ναι
Επιλεγμένη έκδοση κινητήρα
1.3 TCe (130 KM) FAP
Βενζίνη · 2018–2019
- Ιπποδύναμη κινητήρα
- 130 KM
- Ροπή
- 220 Nm
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1.333 cm³
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10,2 s
- Μέγιστη ταχύτητα
- 200 km/h
Σε αυτή τη σελίδα
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
Αγοράζετε αυτοκίνητο; Ελέγξτε το ιστορικό του πριν πάρετε την απόφασή σας!
Έλεγξε την ιστορία του οχήματοςΒασικές πληροφορίες για την έκδοση
Renault Captur Captur (facelift 2017)- Μάρκα
- Renault
- Μοντέλο
- Captur
- Γενιά
- Captur (facelift 2017)
- Κινητήρας
- 1.3 TCe (130 KM) FAP
- Τύπος κινητήρα
- Κινητήρας εσωτερικής καύσης
- Αριθμός θυρών
- 5
- Έναρξη παραγωγής
- 2018
- Λήξη παραγωγής
- 2019
- Τύπος αμαξώματος
- Crossover
- Αριθμός θέσεων
- 5
- Τύπος καυσίμου
- Βενζίνη
Απόδοση
- Μέγιστη ταχύτητα
- 200 km/h
- Επιτάχυνση 0 – 100 km/h
- 10.2 s
- Κατανάλωση καυσίμου – Εντός πόλης
- 7.1 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Εκτός πόλης
- 4.8 l/100 km
- Κατανάλωση καυσίμου – Συνδυασμένος κύκλος
- 5.6 l/100 km
- Περιβαλλοντικό πρότυπο
- Euro 6d - TEMP
- Εκπομπές CO2
- 128 g/km
Κινητήρας
- Μοντέλο / Κωδικός κινητήρα
- H5H470
- Θέση κινητήρα
- Μπροστά, Οριζόντια
- Χωρητικότητα κινητήρα
- 1333 cm³
- Σύστημα ψεκασμού καυσίμου
- Άμεση έγχυση
- Τύπος κινητήρα
- Τούρμπο συμπιεστή, Διακοπτική ψύξη
- Διαμόρφωση κινητήρα
- Σειριακός
- Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα
- 5.5 l
- Ικανότητα
- 130 KM @ 5000 obr./min
- Ροπή
- 220 Nm @ 1500 obr./min
Χωρητικότητα και βάρος
- Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου
- 45 l
- Ελάχιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 377 l
- Μέγιστη χωρητικότητα αποσκευών
- 1235 l
- Βάρος χωρίς φορτίο
- 1251 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος
- 1729 kg
- Επιτρεπόμενο βάρος φορτίου στην οροφή
- 80 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου με φρένα στην ανάβαση 12%
- 1200 kg
- Επιτρεπόμενο συνολικό βάρος ρυμουλκούμενου χωρίς φρένα
- 660 kg
- Επιτρεπόμενη πίεση ρυμουλκούμενου στον κοτσαδόρο
- 75 kg
Διαστάσεις οχήματος
- Μήκος
- 4122 mm
- Πλάτος
- 1778 mm
- Πλάτος με αναδιπλωμένα καθρεφτάκια
- 1958 mm
- Ύψος
- 1566 mm
- Ανάστημα άξονα
- 2606 mm
- Απόσταση μπροστινών τροχών
- 1531 mm
- Απόσταση πίσω τροχών
- 1516 mm
- Απόσταση από το έδαφος
- 170 mm
- Μπροστινή προβολή
- 866 mm
- Πίσω προβολή
- 650 mm
- Μικρή διάμετρος στροφής
- 10.4 m
Σύστημα κίνησης, Φρένα και ανάρτηση
- Κίνηση
- Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς
- Αριθμός ταχυτήτων
- 6
- Μπροστινά φρένα
- Αεριζόμενα δισκοφρένα
- Πίσω φρένα
- Δισκοφρένα
- Σύστημα διεύθυνσης
- Κιβώτιο οδοντωτού
- Υδραυλική υποβοήθηση διεύθυνσης
- Ηλεκτρική υποβοήθηση
- ABS
- ναι