Specificații vehicul
Citroen C4 X (Phase I, 2022)
Compară toate cele 6 versiuni de motor ale modelului Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022), apoi deschide datele tehnice pentru sistemul de propulsie și anul de producție exacte.
Raport de istoric al vehiculului
Cumperi un Citroen C4 X (Phase I, 2022) rulat? Verifică istoricul exemplarului exact
Un raport VIN poate ajuta la confirmarea motorizării exacte, a echipării, a înregistrărilor de rulaj și a daunelor raportate înainte de achiziție.
Fotografii vehicul
1 din 45
Mărește imaginea Alege un sistem de propulsie
Versiuni de motor
Selectați un rând pentru a actualiza mai jos indicatorii cheie și specificațiile detaliate.
6 versiuni · 2 electricitate · 3 Benzină · 1 Ulei diesel
| Motor | Combustibil | Putere | Producție |
|---|---|---|---|
| e 50 kWh (136 KM) Selectat | electricitate | 2022–2024 | |
| 1.2 PureTech (100 KM) Selectat | Benzină | 100 KM | 2022–2024 |
| 1.2 PureTech (130 KM) Automatic Selectat | Benzină | 130 KM | 2022–2024 |
| 1.5 BlueHDi (130 KM) Automatic Selectat | Ulei diesel | 130 KM | 2022–2024 |
| 1.2 (136 KM) Mild Hybrid e-DSC Selectat | Benzină | 136 KM | 2024 |
| e 54 kWh (156 KM) Selectat | electricitate | 2023–2024 |
Nicio versiune de motor corespunzătoare
Încearcă un număr de model, o valoare de putere sau golește filtrul de combustibil.
Versiune de motor selectată
e 50 kWh (136 KM)
electricitate · 2022–2024
- Tip carburant
- electricitate
- Viteză maximă
- 150 km/h
Pe această pagină
Informații de bază despre versiune
Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022)- Marcă
- Citroen
- Model
- C4 X
- Versiune
- C4 X (Phase I, 2022)
- Motor
- e 50 kWh (136 KM)
- Tip motor
- BEV (vehicul electric)
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2022
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- SUV, Crossover, Fastback
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- electricitate
Eficiență
- Viteză maximă
- 150 km/h
- Capacitatea bateriei brute
- 50 kWh
- Standard pentru măsurarea autonomiei în mod electric
- WLTP
- Autonomie în modul electric
- 353-360 km
- Standard pentru măsurarea consumului mediu de energie
- WLTP
- Consum mediu de energie
- 15-15.5 kWh/100 km
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 136 KM
- Cuplu motor electric
- 260 Nm
- Poziția motorului electric
- Axă față, Transversal
- Puterea sistemului
- 136 KM
- Cuplu sistem
- 260 Nm
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 510 l
- Capacitate maximă a portbagajului
- 1360 l
- Greutate proprie
- 1584-1659 kg
- Greutate maximă admisă
- 2040 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4600 mm
- Lățime
- 1800 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1834 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2032 mm
- Înălțime
- 1515-1525 mm
- Ampatament
- 2670 mm
- Distanța între roțile din față
- 1545-1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1545-1560 mm
- Garda la sol
- 156 mm
- Proiectie frontală
- 880 mm
- Proiectie spate
- 1050 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 1
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 195/60 R18 96H
- Dimensiunea jantelor
- 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.2 PureTech (100 KM)
Benzină · 2022–2024
- Puterea motorului
- 100 KM
- Cilindree motor
- 1.199 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Viteză maximă
- 184 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022)- Marcă
- Citroen
- Model
- C4 X
- Versiune
- C4 X (Phase I, 2022)
- Motor
- 1.2 PureTech (100 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2022
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- SUV, Crossover, Fastback
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 184 km/h
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu urban
- 6.6 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 5.1 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.3 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 120 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- HNEEB2ADTD
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1199 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Număr supape cilindru
- 4
- Putere
- 100 KM @ 5500 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 50 l
- Greutate proprie
- 1300 kg
- Greutate maximă admisă
- 1690 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1000 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 650 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4600 mm
- Lățime
- 1800 mm
- Înălțime
- 1525 mm
- Ampatament
- 2670 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16 98H; 215/60 R17 96H; 195/60 R18 96H
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.2 PureTech (130 KM) Automatic
Benzină · 2022–2024
- Puterea motorului
- 130 KM
- Cilindree motor
- 1.199 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Viteză maximă
- 200 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022)- Marcă
- Citroen
- Model
- C4 X
- Versiune
- C4 X (Phase I, 2022)
- Motor
- 1.2 PureTech (130 KM) Automatic
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2022
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- SUV, Crossover, Fastback
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 200 km/h
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.5 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 5.4 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 5.7 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 129 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- HNSEB2ADTS
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1199 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Număr supape cilindru
- 4
- Putere
- 130 KM @ 5500 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 50 l
- Greutate proprie
- 1364 kg
- Greutate maximă admisă
- 1775 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 680 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4600 mm
- Lățime
- 1800 mm
- Înălțime
- 1525 mm
- Ampatament
- 2670 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 8
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16 98H; 215/60 R17 96H; 195/60 R18 96H
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.5 BlueHDi (130 KM) Automatic
Ulei diesel · 2022–2024
- Puterea motorului
- 130 KM
- Cilindree motor
- 1.499 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Viteză maximă
- 206 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022)- Marcă
- Citroen
- Model
- C4 X
- Versiune
- C4 X (Phase I, 2022)
- Motor
- 1.5 BlueHDi (130 KM) Automatic
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2022
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- SUV, Crossover, Fastback
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 206 km/h
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu urban
- 5.8 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 4.7 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.9 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6d
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 128 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- YHZDV5RC
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1499 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Putere
- 130 KM @ 3750 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 50 l
- Greutate proprie
- 1395 kg
- Greutate maximă admisă
- 1785 kg
- Greutate maximă admisă pe acoperiș
- 80 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1200 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 695 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4600 mm
- Lățime
- 1800 mm
- Înălțime
- 1525 mm
- Ampatament
- 2670 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 8
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16 98H; 215/60 R17 96H; 195/60 R18 96H
- Dimensiunea jantelor
- 16; 17; 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
1.2 (136 KM) Mild Hybrid e-DSC
Benzină · 2024
- Puterea motorului
- 136 KM
- Cuplu
- 230 Nm
- Cilindree motor
- 1.199 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8,1 s
- Viteză maximă
- 206 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022)- Marcă
- Citroen
- Model
- C4 X
- Versiune
- C4 X (Phase I, 2022)
- Motor
- 1.2 (136 KM) Mild Hybrid e-DSC
- Tip motor
- MHEV (sistem hibrid ușor)
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2024
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- SUV, Crossover, Fastback
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 206 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 8.1 s
- Capacitatea bateriei brute
- 0.89 kWh
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu urban
- 4.3-4.4 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 4.7 l/100 km
- Standard de măsurare a consumului de carburant
- WLTP
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 4.7 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6e
- Standard de măsurare CO2
- WLTP
- Emisii CO2
- 105-107 g/km
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 21 KM @ 4264 obr./min
- Cuplu motor electric
- 51 Nm
- Poziția motorului electric
- Integrat cu transmisia
- Model / Cod motor
- HN09
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1199 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Injectie directă
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 3
- Diametru cilindri
- 75 mm
- Cursă piston
- 90.5 mm
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 3.5 l
- Putere
- 136 KM @ 5500 obr./min
- Cuplu
- 230 Nm @ 1750 obr./min
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 510 l
- Greutate proprie
- 1336-1399 kg
- Greutate maximă admisă
- 1800 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1100 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 705 kg
- Presiune admisă a remorcii pe cârlig
- 61 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4600 mm
- Lățime
- 1834 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2032 mm
- Înălțime
- 1515-1525 mm
- Ampatament
- 2670 mm
- Distanța între roțile din față
- 1545-1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1545-1560 mm
- Garda la sol
- 156 mm
- Proiectie frontală
- 880 mm
- Proiectie spate
- 1050 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Tip cutie de viteze automate
- e-DSC
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 195/60 R18 96H
- Dimensiunea jantelor
- 18
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
e 54 kWh (156 KM)
electricitate · 2023–2024
- Tip carburant
- electricitate
- Viteză maximă
- 150 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Citroen C4 X C4 X (Phase I, 2022)- Marcă
- Citroen
- Model
- C4 X
- Versiune
- C4 X (Phase I, 2022)
- Motor
- e 54 kWh (156 KM)
- Tip motor
- BEV (vehicul electric)
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2023
- Sfârșitul producției
- 2024
- Tip caroserie
- SUV, Crossover, Fastback
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- electricitate
Eficiență
- Viteză maximă
- 150 km/h
- Capacitatea bateriei brute
- 54 kWh
- Standard pentru măsurarea autonomiei în mod electric
- WLTP
- Autonomie în modul electric
- 413-422 km
- Standard pentru măsurarea consumului mediu de energie
- WLTP
- Consum mediu de energie
- 14.7-15.0 kWh/100 km
Motor
- Puterea maximă a motorului electric
- 156 KM
- Cuplu motor electric
- 270 Nm
- Poziția motorului electric
- Axă față, Transversal
- Puterea sistemului
- 156 KM
- Cuplu sistem
- 270 Nm
Volum și greutate
- Capacitate minimă a portbagajului
- 510 l
- Greutate proprie
- 1584-1659 kg
- Greutate maximă admisă
- 2040 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 4600 mm
- Lățime
- 1834 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2032 mm
- Înălțime
- 1515-1525 mm
- Ampatament
- 2670 mm
- Distanța între roțile din față
- 1545-1560 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1545-1560 mm
- Garda la sol
- 156 mm
- Proiectie frontală
- 880 mm
- Proiectie spate
- 1050 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 1
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- Dimensiunea anvelopelor
- 195/60 R18 96H
- Dimensiunea jantelor
- 18
- ABS
- da