Specificații vehicul
Bentley Mulsanne II (Facelift 2016)
Compară toate cele 2 versiuni de motor ale modelului Bentley Mulsanne Mulsanne II (Facelift 2016), apoi deschide datele tehnice pentru sistemul de propulsie și anul de producție exacte.
Raport de istoric al vehiculului
Cumperi un Bentley Mulsanne II (Facelift 2016) rulat? Verifică istoricul exemplarului exact
Un raport VIN poate ajuta la confirmarea motorizării exacte, a echipării, a înregistrărilor de rulaj și a daunelor raportate înainte de achiziție.
Unde pot găsi VIN Bentley Mulsanne II (Facelift 2016)?
Vedeți locurile pe modelul 3D →- Număr VIN
- Compartimentul motor, partea dreaptă · mai puțin sigur (date puține)
Fotografii vehicul
1 din 11
Mărește imaginea Alege un sistem de propulsie
Versiuni de motor
Selectați un rând pentru a actualiza mai jos indicatorii cheie și specificațiile detaliate.
2 versiuni · 2 Benzină
| Motor | Combustibil | Putere | Producție |
|---|---|---|---|
| Speed 6.75 V8 (537 KM) Automatic Selectat | Benzină | 537 KM | 2016–2020 |
| 6.75 V8 (512 KM) Automatic Selectat | Benzină | 512 KM | 2016–2020 |
Nicio versiune de motor corespunzătoare
Încearcă un număr de model, o valoare de putere sau golește filtrul de combustibil.
Versiune de motor selectată
Speed 6.75 V8 (537 KM) Automatic
Benzină · 2016–2020
- Puterea motorului
- 537 KM
- Cuplu
- 1.100 Nm
- Cilindree motor
- 6.752 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 4,9 s
- Viteză maximă
- 305 km/h
Pe această pagină
Informații de bază despre versiune
Bentley Mulsanne Mulsanne II (Facelift 2016)- Marcă
- Bentley
- Model
- Mulsanne
- Versiune
- Mulsanne II (Facelift 2016)
- Motor
- Speed 6.75 V8 (537 KM) Automatic
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2016
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Sedan
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 305 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 4.9 s
- Consum carburant – Ciclu urban
- 22.8 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 9.9 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 14.6 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6
- Emisii CO2
- 342 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- CZMA
- Poziția motorului
- În față, lungime
- Cilindree motor
- 6752 cm³
- Tip motor
- Twin Turbo, Intercooler
- Configurația motorului
- V-configurație
- Număr cilindri
- 8
- Capacitatea uleiului motor
- 9.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 20 l
- Putere
- 537 KM @ 4000 obr./min
- Cuplu
- 1100 Nm @ 1750 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 96 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 443 l
- Greutate proprie
- 2685 kg
- Greutate maximă admisă
- 3200 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5575 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1926 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2208 mm
- Înălțime
- 1521 mm
- Ampatament
- 3266 mm
- Distanța între roțile din față
- 1605 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1651 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din spate
- Număr viteze
- 8
- Suspensie spate
- Suspensie pneumatică
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
6.75 V8 (512 KM) Automatic
Benzină · 2016–2020
- Puterea motorului
- 512 KM
- Cuplu
- 1.020 Nm
- Cilindree motor
- 6.752 cm³
- Tip carburant
- Benzină
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 5,3 s
- Viteză maximă
- 296 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Bentley Mulsanne Mulsanne II (Facelift 2016)- Marcă
- Bentley
- Model
- Mulsanne
- Versiune
- Mulsanne II (Facelift 2016)
- Motor
- 6.75 V8 (512 KM) Automatic
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 4
- Începerea producției
- 2016
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Sedan
- Număr locuri
- 5
- Tip carburant
- Benzină
Eficiență
- Viteză maximă
- 296 km/h
- Accelerație 0 – 100 km/h
- 5.3 s
- Consum carburant – Ciclu urban
- 22.8 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 9.9 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 14.6 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6
- Emisii CO2
- 342 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- CZMB
- Poziția motorului
- În față, lungime
- Cilindree motor
- 6752 cm³
- Tip motor
- Twin Turbo, Intercooler
- Configurația motorului
- V-configurație
- Număr cilindri
- 8
- Capacitatea uleiului motor
- 9.4 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 20 l
- Putere
- 512 KM @ 4000 obr./min
- Cuplu
- 1020 Nm @ 1750 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 96 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 443 l
- Greutate proprie
- 2685 kg
- Greutate maximă admisă
- 3200 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5575 mm
- Lățime cu oglinzi pliate
- 1926 mm
- Lățime cu oglinzi desfăcute
- 2208 mm
- Înălțime
- 1521 mm
- Ampatament
- 3266 mm
- Distanța între roțile din față
- 1605 mm
- Distanța între roțile din spate
- 1651 mm
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din spate
- Număr viteze
- 8
- Suspensie spate
- Suspensie pneumatică
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Sistem de direcție
- Cutie de viteze cu roți dințate
- Servodirecție
- Asistare electrică
- ABS
- da