Siirry sisältöön

Ajoneuvon tekniset tiedot

Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017)

Vertaile mallin Dacia Logan Logan II MCV Stepway (facelift 2017) kaikkia 8 moottoriversiota ja avaa sitten tarkan voimansiirron ja tuotantovuoden tekniset tiedot.

Ajoneuvon historiaraportti

Ostamassa käytettyä Dacia Logan II MCV Stepway (facelift 2017)-autoa? Tarkista juuri tämän auton historia

VIN-raportti auttaa varmistamaan tarkan moottorin, varustelun, mittarilukemat ja ilmoitetut vauriot ennen ostoa.

Mikä on VIN?
1 / 27
Dacia Logan Logan II MCV Stepway (facelift 2017) Näytä suurempana
Kuva: © www.auto-data.net

Ajoneuvogalleria

Dacia Logan Logan II MCV Stepway (facelift 2017)

Kuva: © www.auto-data.net

Valitse voimansiirto

Moottoriversiot

Valitse rivi päivittääksesi alla olevat avainluvut ja yksityiskohtaiset tekniset tiedot.

8 versiota · 5 Bensiini · 2 Dieselpolttoaine · 1 Bensiini / LPG

Moottori Polttoaine Teho Tuotanto
0.9 TCe (90 KM) Easy-R Valittu Bensiini 90 KM 2017–2018
0.9 TCe (90 KM) Valittu Bensiini 90 KM 2017–2018
1.5 dCi (90 KM) Valittu Dieselpolttoaine 90 KM 2017–2018
1.5 dCi (95 KM) Valittu Dieselpolttoaine 95 KM 2018–2020
0.9 TCe (90 KM) Valittu Bensiini 90 KM 2019–2020
0.9 TCe (90 KM) Easy-R Valittu Bensiini 90 KM 2019–2020
1.0 TCe (101 KM) Valittu Bensiini 101 KM 2019–2020
1.0 ECO-G (101 KM) LPG Valittu Bensiini / LPG 101 KM 2020

Valittu moottoriversio

0.9 TCe (90 KM) Easy-R

Bensiini · 2017–2018

Moottorin teho
90 KM
Vääntömomentti
140 Nm
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoainetyyppi
Bensiini
Kiihtyvyys 0–100 km/h
11,3 s
Huippunopeus
169 km/h
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
0.9 TCe (90 KM) Easy-R
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2017
Tuotannon loppu
2018
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Bensiini

Suorituskyky

Huippunopeus
169 km/h
Kiihtyvyys 0–100 km/h
11.3 s
Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
5.7 l/100 km
Polttoaineenkulutus – maantieajo
4.7 l/100 km
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
5.1 l/100 km
Päästönormi
Euro 6
CO2-päästöt
114 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
H4B408
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Monipisteruiskutus
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Venttiilikoneisto
DOHC
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
3
Sylinterin halkaisija
72.2 mm
Iskunpituus
73.1 mm
Puristussuhde
9.5
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
4
Moottoriöljyn määrä
4.1 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
90 KM @ 5000 obr./min
Vääntömomentti
140 Nm @ 2250 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1090 kg
Kokonaismassa
1610 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
1110 kg
Jarruttoman perävaunun massa
580 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.82 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Automaattivaihteiston tyyppi
Easy-R
Etujousitus
Erillisjousitus, McPherson
Takajousitus
Puolierillinen jousitus
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Sähköinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6.0J x 16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

0.9 TCe (90 KM)

Bensiini · 2017–2018

Moottorin teho
90 KM
Vääntömomentti
140 Nm
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoainetyyppi
Bensiini
Kiihtyvyys 0–100 km/h
11,1 s
Huippunopeus
169 km/h
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
0.9 TCe (90 KM)
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2017
Tuotannon loppu
2018
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Bensiini

Suorituskyky

Huippunopeus
169 km/h
Kiihtyvyys 0–100 km/h
11.1 s
Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
5.8 l/100 km
Polttoaineenkulutus – maantieajo
4.7 l/100 km
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
5.1 l/100 km
Päästönormi
Euro 6
CO2-päästöt
115 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
H4B408
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Monipisteruiskutus
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Venttiilikoneisto
DOHC
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
3
Sylinterin halkaisija
72.2 mm
Iskunpituus
73.1 mm
Puristussuhde
9.5
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
4
Moottoriöljyn määrä
4.1 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
90 KM @ 5000 obr./min
Vääntömomentti
140 Nm @ 2250 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1090 kg
Kokonaismassa
1605 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
1110 kg
Jarruttoman perävaunun massa
580 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.5 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Etujousitus
Erillisjousitus, McPherson
Takajousitus
Puolierillinen jousitus
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Sähköinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6.0J x 16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

1.5 dCi (90 KM)

Dieselpolttoaine · 2017–2018

Moottorin teho
90 KM
Vääntömomentti
220 Nm
Iskutilavuus
1 461 cm³
Polttoainetyyppi
Dieselpolttoaine
Kiihtyvyys 0–100 km/h
11,8 s
Huippunopeus
167 km/h
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
1.5 dCi (90 KM)
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2017
Tuotannon loppu
2018
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Dieselpolttoaine

Suorituskyky

Huippunopeus
167 km/h
Kiihtyvyys 0–100 km/h
11.8 s
Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
4.1 l/100 km
Polttoaineenkulutus – maantieajo
3.8 l/100 km
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
3.9 l/100 km
Päästönormi
Euro 6
CO2-päästöt
100 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
K9K626
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
1461 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Diesel common rail
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Venttiilikoneisto
SOHC
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
4
Sylinterin halkaisija
76 mm
Iskunpituus
80.5 mm
Puristussuhde
15.5
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
2
Moottoriöljyn määrä
4.5 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
90 KM @ 4000 obr./min
Vääntömomentti
220 Nm @ 1750 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1178 kg
Kokonaismassa
1680 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
1110 kg
Jarruttoman perävaunun massa
625 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.5 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Etujousitus
Erillisjousitus, McPherson
Takajousitus
Puolierillinen jousitus
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Sähköinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6.0J x 16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

1.5 dCi (95 KM)

Dieselpolttoaine · 2018–2020

Moottorin teho
95 KM
Vääntömomentti
220 Nm
Iskutilavuus
1 461 cm³
Polttoainetyyppi
Dieselpolttoaine
Kiihtyvyys 0–100 km/h
12,6 s
Huippunopeus
179 km/h
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
1.5 dCi (95 KM)
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2018
Tuotannon loppu
2020
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Dieselpolttoaine

Suorituskyky

Huippunopeus
179 km/h
Kiihtyvyys 0–100 km/h
12.6 s
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
3.9 l/100 km
Päästönormi
Euro 6d-TEMP
CO2-päästöt
103 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
K9K872
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
1461 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Diesel common rail
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
4
Sylinterin halkaisija
76 mm
Iskunpituus
80.5 mm
Puristussuhde
15.5
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
2
Moottoriöljyn määrä
5.7 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
95 KM @ 3750 obr./min
Vääntömomentti
220 Nm @ 1750 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
AdBlue-säiliö
14.4 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1230 kg
Kokonaismassa
1716 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
810 kg
Jarruttoman perävaunun massa
650 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.66 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Etujousitus
Erillisjousitus, McPherson
Takajousitus
Puolierillinen jousitus
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Sähköinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

0.9 TCe (90 KM)

Bensiini · 2019–2020

Moottorin teho
90 KM
Vääntömomentti
140 Nm
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoainetyyppi
Bensiini
Kiihtyvyys 0–100 km/h
12,4 s
Huippunopeus
175 km/h
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
0.9 TCe (90 KM)
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2019
Tuotannon loppu
2020
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Bensiini

Suorituskyky

Huippunopeus
175 km/h
Kiihtyvyys 0–100 km/h
12.4 s
Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
NEDC
Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
6.7 l/100 km
Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
NEDC
Polttoaineenkulutus – maantieajo
4.8 l/100 km
Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
WLTP
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
5.9-6.6 l/100 km
Päästönormi
Euro 6d-TEMP
CO2-mittausstandardi
WLTP
CO2-päästöt
133-150 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
H4B408
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Monipisteruiskutus
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
3
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
4
Moottoriöljyn määrä
4.1 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
90 KM @ 5000 obr./min
Vääntömomentti
140 Nm @ 2250 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1190 kg
Kokonaismassa
1608 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
1110 kg
Jarruttoman perävaunun massa
595 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.7 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
258 mm
Etujarrulevyn paksuus
22 mm
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Hydraulinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6J x 16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

0.9 TCe (90 KM) Easy-R

Bensiini · 2019–2020

Moottorin teho
90 KM
Vääntömomentti
140 Nm
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoainetyyppi
Bensiini
Kiihtyvyys 0–100 km/h
12,3 s
Huippunopeus
175 km/h
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
0.9 TCe (90 KM) Easy-R
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2019
Tuotannon loppu
2020
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Bensiini

Suorituskyky

Huippunopeus
175 km/h
Kiihtyvyys 0–100 km/h
12.3 s
Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
NEDC
Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
6.1 l/100 km
Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
NEDC
Polttoaineenkulutus – maantieajo
5.5 l/100 km
Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
WLTP
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
6-6.6 l/100 km
Päästönormi
Euro 6d-TEMP
CO2-mittausstandardi
WLTP
CO2-päästöt
136-149 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
H4B408
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
898 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Monipisteruiskutus
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
3
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
4
Moottoriöljyn määrä
4.1 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
90 KM @ 5000 obr./min
Vääntömomentti
140 Nm @ 2250 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1194 kg
Kokonaismassa
1609 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
1110 kg
Jarruttoman perävaunun massa
595 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.7 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Automaattivaihteiston tyyppi
Easy-R
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
258 mm
Etujarrulevyn paksuus
22 mm
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Hydraulinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6J x 16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

1.0 TCe (101 KM)

Bensiini · 2019–2020

Moottorin teho
101 KM
Vääntömomentti
160 Nm
Iskutilavuus
999 cm³
Polttoainetyyppi
Bensiini
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
1.0 TCe (101 KM)
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2019
Tuotannon loppu
2020
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Bensiini

Suorituskyky

Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
NEDC
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
5 l/100 km
Päästönormi
Euro 6d-TEMP
CO2-mittausstandardi
NEDC
CO2-päästöt
114 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
H4Dt
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
999 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Monipisteruiskutus
Moottorityyppi
Turboahdin, Välijäähdytin
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
3
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
4
Moottoriöljyn määrä
4.1 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
101 KM @ 5000 obr./min
Vääntömomentti
160 Nm @ 2000 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.7 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
258 mm
Etujarrulevyn paksuus
22 mm
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Hydraulinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6J x 16
ABS
kyllä

Valittu moottoriversio

1.0 ECO-G (101 KM) LPG

Bensiini / LPG · 2020

Moottorin teho
101 KM
Vääntömomentti
170 Nm
Iskutilavuus
999 cm³
Polttoainetyyppi
Bensiini / LPG
Tällä sivulla
Tarkista ajoneuvon historia

Version perustiedot

Merkki
Dacia
Malli
Logan
Versio
Logan II MCV Stepway (facelift 2017)
Moottori
1.0 ECO-G (101 KM) LPG
Moottorityyppi
Polttomoottori
Ovien lukumäärä
5
Tuotannon alku
2020
Tuotannon loppu
2020
Korityyppi
Farmari
Istuinpaikkojen lukumäärä
5
Polttoainetyyppi
Bensiini / LPG

Suorituskyky

Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
NEDC
Polttoaineenkulutus – yhdistetty
/4.4-4.8 l/100 km
Polttoaineenkulutus – yhdistetty (LPG)
4.4-4.8 l/100 km
Päästönormi
Euro 6d-TEMP
CO2-mittausstandardi
NEDC
CO2-päästöt
/98-108 g/km
CO2-päästöt (LPG)
98-108 g/km

Moottori

Moottorin malli / koodi
H4D
Moottorin sijainti
Edessä, Poikittain
Iskutilavuus
999 cm³
Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
Monipisteruiskutus
Moottorityyppi
Turboahdin
Moottorin rakenne
Rivimoottori
Sylinterien lukumäärä
3
Venttiilien lukumäärä per sylinteri
4
Moottoriöljyn määrä
4.1 l
Jäähdytysnesteen määrä
4.5 l
Teho
101 KM @ 5000 obr./min
Vääntömomentti
170 Nm @ 2000 obr./min

Tilavuus ja massa

Polttoainesäiliö
50 l
Polttoainesäiliö (LPG)
32 l
Tavaratilan vähimmäistilavuus
573 l
Tavaratilan enimmäistilavuus
1518 l
Omamassa
1241 kg
Kokonaismassa
1643 kg
Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
1110 kg
Jarruttoman perävaunun massa
620 kg

Ajoneuvon mitat

Pituus
4528 mm
Leveys
1761 mm
Leveys peilit avattuina
1994 mm
Korkeus
1590 mm
Akseliväli
2635 mm
Raideleveys edessä
1491 mm
Raideleveys takana
1481 mm
Maavara
174 mm
Etuylitys
846 mm
Takaylitys
1047 mm
Kääntöympyrä
10.7 m

Voimansiirto, Jarrut ja jousitus

Vetotapa
Etuveto
Vaihteiden lukumäärä
5
Etujarrut
Tuuletetut levyjarrut
Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
258 mm
Etujarrulevyn paksuus
22 mm
Takajarrut
Rumpujarrut
Ohjausjärjestelmä
Hammastanko
Ohjaustehostin
Hydraulinen ohjaustehostin
Rengaskoko
205/55 R16
Vannekoko
6J x 16
ABS
kyllä