Specificații vehicul
Ford Tourneo Custom I (facelift 2018) L2
Compară toate cele 5 versiuni de motor ale modelului Ford Tourneo Custom Tourneo Custom I (facelift 2018) L2, apoi deschide datele tehnice pentru sistemul de propulsie și anul de producție exacte.
Raport de istoric al vehiculului
Cumperi un Ford Tourneo Custom I (facelift 2018) L2 rulat? Verifică istoricul exemplarului exact
Un raport VIN poate ajuta la confirmarea motorizării exacte, a echipării, a înregistrărilor de rulaj și a daunelor raportate înainte de achiziție.
Alege un sistem de propulsie
Versiuni de motor
Selectați un rând pentru a actualiza mai jos indicatorii cheie și specificațiile detaliate.
5 versiuni · 5 Ulei diesel
| Motor | Combustibil | Putere | Producție |
|---|---|---|---|
| 2.0 TDCi (170 KM) Selectat | Ulei diesel | 170 KM | 2018–2020 |
| 2.0 TDCi (105 KM) Selectat | Ulei diesel | 105 KM | 2018–2023 |
| 2.0 TDCi (130 KM) Selectat | Ulei diesel | 130 KM | 2018–2023 |
| 2.0 TDCi (130 KM) Automatic Selectat | Ulei diesel | 130 KM | 2018–2023 |
| 2.0 TDCi (170 KM) Automatic Selectat | Ulei diesel | 170 KM | 2018–2023 |
Nicio versiune de motor corespunzătoare
Încearcă un număr de model, o valoare de putere sau golește filtrul de combustibil.
Versiune de motor selectată
2.0 TDCi (170 KM)
Ulei diesel · 2018–2020
- Puterea motorului
- 170 KM
- Cuplu
- 405 Nm
- Cilindree motor
- 1.995 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Viteză maximă
- 180 km/h
Pe această pagină
Informații de bază despre versiune
Ford Tourneo Custom Tourneo Custom I (facelift 2018) L2- Marcă
- Ford
- Model
- Tourneo Custom
- Versiune
- Tourneo Custom I (facelift 2018) L2
- Motor
- 2.0 TDCi (170 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2018
- Sfârșitul producției
- 2020
- Tip caroserie
- Awangarda
- Număr locuri
- 8-9
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 180 km/h
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.3 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 6.1 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.5 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6b
- Emisii CO2
- 168 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- YNFS, YNF6
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1995 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 9.8 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 11.2 l
- Putere
- 170 KM @ 3500 obr./min
- Cuplu
- 405 Nm @ 1750-2500 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 70 l
- Rezervor AdBlue
- 21 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 1900 l
- Greutate proprie
- 2407 kg
- Greutate maximă admisă
- 3190 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 2100 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5340 mm
- Lățime
- 2032 mm
- Înălțime
- 1977 mm
- Ampatament
- 3300 mm
- Diametru minim de viraj
- 12.8 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
2.0 TDCi (105 KM)
Ulei diesel · 2018–2023
- Puterea motorului
- 105 KM
- Cuplu
- 360 Nm
- Cilindree motor
- 1.995 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Viteză maximă
- 150 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Ford Tourneo Custom Tourneo Custom I (facelift 2018) L2- Marcă
- Ford
- Model
- Tourneo Custom
- Versiune
- Tourneo Custom I (facelift 2018) L2
- Motor
- 2.0 TDCi (105 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2018
- Sfârșitul producției
- 2023
- Tip caroserie
- Awangarda
- Număr locuri
- 8-9
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 150 km/h
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.2 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 5.8 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.3 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6b
- Emisii CO2
- 164 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- YLFS, YLF6
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1995 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 9.8 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 11.2 l
- Putere
- 105 KM @ 3500 obr./min
- Cuplu
- 360 Nm @ 1375-2000 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 70 l
- Rezervor AdBlue
- 21 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 1900 l
- Greutate proprie
- 2361 kg
- Greutate maximă admisă
- 3190 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1900 kg
- Greutate totală admisă a remorcii fără frâne
- 750 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5340 mm
- Lățime
- 2032 mm
- Înălțime
- 1977 mm
- Ampatament
- 3300 mm
- Diametru minim de viraj
- 12.8 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
2.0 TDCi (130 KM)
Ulei diesel · 2018–2023
- Puterea motorului
- 130 KM
- Cuplu
- 385 Nm
- Cilindree motor
- 1.995 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Viteză maximă
- 160 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Ford Tourneo Custom Tourneo Custom I (facelift 2018) L2- Marcă
- Ford
- Model
- Tourneo Custom
- Versiune
- Tourneo Custom I (facelift 2018) L2
- Motor
- 2.0 TDCi (130 KM)
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2018
- Sfârșitul producției
- 2023
- Tip caroserie
- Awangarda
- Număr locuri
- 8-9
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 160 km/h
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.2 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 5.8 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 6.3 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6b
- Emisii CO2
- 164 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- YMFS, YMF6
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1995 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 9.8 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 11.2 l
- Putere
- 130 KM @ 3500 obr./min
- Cuplu
- 385 Nm @ 1500-2000 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 70 l
- Rezervor AdBlue
- 21 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 1900 l
- Greutate proprie
- 2361 kg
- Greutate maximă admisă
- 3140 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 2100 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5340 mm
- Lățime
- 2032 mm
- Înălțime
- 1977 mm
- Ampatament
- 3300 mm
- Diametru minim de viraj
- 12.8 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
2.0 TDCi (130 KM) Automatic
Ulei diesel · 2018–2023
- Puterea motorului
- 130 KM
- Cuplu
- 385 Nm
- Cilindree motor
- 1.995 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Viteză maximă
- 160 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Ford Tourneo Custom Tourneo Custom I (facelift 2018) L2- Marcă
- Ford
- Model
- Tourneo Custom
- Versiune
- Tourneo Custom I (facelift 2018) L2
- Motor
- 2.0 TDCi (130 KM) Automatic
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2018
- Sfârșitul producției
- 2023
- Tip caroserie
- Awangarda
- Număr locuri
- 8-9
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 160 km/h
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.7 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 6.5 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 7.1 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6b
- Emisii CO2
- 183 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- YMFS, YMF6
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1995 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 9.8 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 11.2 l
- Putere
- 130 KM @ 3500 obr./min
- Cuplu
- 385 Nm @ 1500-2000 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 70 l
- Rezervor AdBlue
- 21 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 1900 l
- Greutate proprie
- 2409 kg
- Greutate maximă admisă
- 3140 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1000 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5340 mm
- Lățime
- 2032 mm
- Înălțime
- 1977 mm
- Ampatament
- 3300 mm
- Diametru minim de viraj
- 12.8 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da
Versiune de motor selectată
2.0 TDCi (170 KM) Automatic
Ulei diesel · 2018–2023
- Puterea motorului
- 170 KM
- Cuplu
- 405 Nm
- Cilindree motor
- 1.995 cm³
- Tip carburant
- Ulei diesel
- Viteză maximă
- 170 km/h
Pe această pagină
ISTORIEA VEHICULULUI
Cumpărați o mașină? Verificați-i istoricul înainte de a lua o decizie!
Verifica istoricul vehicululuiInformații de bază despre versiune
Ford Tourneo Custom Tourneo Custom I (facelift 2018) L2- Marcă
- Ford
- Model
- Tourneo Custom
- Versiune
- Tourneo Custom I (facelift 2018) L2
- Motor
- 2.0 TDCi (170 KM) Automatic
- Tip motor
- Motor pe combustie internă
- Număr uși
- 5
- Începerea producției
- 2018
- Sfârșitul producției
- 2023
- Tip caroserie
- Awangarda
- Număr locuri
- 8-9
- Tip carburant
- Ulei diesel
Eficiență
- Viteză maximă
- 170 km/h
- Consum carburant – Ciclu urban
- 7.7 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu extraurban
- 6.5 l/100 km
- Consum carburant – Ciclu combinat
- 7.1 l/100 km
- Standard de emisii
- Euro 6b
- Emisii CO2
- 183 g/km
Motor
- Model / Cod motor
- YNFS, YNF6
- Poziția motorului
- În față, Transversal
- Cilindree motor
- 1995 cm³
- Sistem de injecție carburant
- Diesel common rail
- Tip motor
- Turbo compresor, Intercooler
- Configurația motorului
- În linie
- Număr cilindri
- 4
- Număr supape cilindru
- 4
- Capacitatea uleiului motor
- 9.8 l
- Capacitatea lichidului de răcire
- 11.2 l
- Putere
- 170 KM @ 3500 obr./min
- Cuplu
- 405 Nm @ 1750-2500 obr./min
Volum și greutate
- Volumul rezervorului
- 70 l
- Rezervor AdBlue
- 21 l
- Capacitate minimă a portbagajului
- 1900 l
- Greutate proprie
- 2455 kg
- Greutate maximă admisă
- 3240 kg
- Greutate totală admisă a remorcii cu frâne la pornire pe o pantă de 12%
- 1000 kg
Dimensiuni ale vehiculului
- Lungime
- 5340 mm
- Lățime
- 2032 mm
- Înălțime
- 1977 mm
- Ampatament
- 3300 mm
- Diametru minim de viraj
- 12.8 m
Sistem de propulsie, frene și suspensie
- Antrenare
- Antrenare pe roțile din față
- Număr viteze
- 6
- Frene frontale
- Disc ventilat
- Frene spate
- Disc ventilat
- Dimensiunea anvelopelor
- 215/65 R16
- Dimensiunea jantelor
- 16
- ABS
- da