Informacje znajdujące się w Raporcie Historii Pojazdu są bezcenne w kontekście zakupu samochodu z drugiej ręki od niezaufanego sprzedawcy. Raport daje Klientowi dodatkową wiedzę w wielu zakresach między innymi własności – czy auto nie było w swojej historii skradzione, ogólnego stanu – czy nie uczestniczyło w wypadku. Mogą znajdować się w nim również informacje dotyczące roku produkcji samochodu, wyposażenia, a także archiwalne zdjęcia ale to nie wszystko poniżej pełna lista informacji które możesz znaleźć w naszym raporcie historii pojazdu.

Raport historii pojazdu składa się z następujących sekcji:

Nagłówek raportu

Ta sekcja zawiera podstawowe oznaczenia sprawdzanego pojazdu rok, model, numer VIN oraz kafelki z podsumowaniem raportu, jeśli pojazd miał wypadek tu znajdziesz o tym informację podobnie z wezwaniami serwisowymi czy kradzieżą.

Informacje o pojeździe

W tej sekcji wyświetlonych jest od kilku do kilkunastu informacji w zależności od tego, co producent zakodował w numerze VIN danego pojazdu. Najczęściej znajdują się tu podstawowe informacje, a więc marka, model czy rodzaj paliwa. Poza tym możesz znaleźć również rok produkcji lub rok modelowy pojazdu, który określa datę wyprodukowania danego modelu, przyjęcia go przez kontrolę ostateczną i przekazania do magazynu pojazdów gotowych. Rok modelowy to natomiast czas, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych. Ponad to możemyt pokazać w tej sekcji informacjie dotyczące silnika rodzaju paliwa i wersji. Zależy to jednak od producenta który może lub nie zakodować to wszystko w numerze VIN.

Bazy pojazdów poszukiwanych

Numer VIN sprawdzanego pojazdu monitorujemy również w narodowych bazach pojazdów poszukiwanych, co da informację na temat tego, czy dane auto nie jest kradzione. Baza instytucji, z którymi współpracujemy, jest przez nas ciągle powiększana. W trakcie generowania raportu sprawdzamy pojazd w dostępnych on-line ewidencjach z poniższej listy:
 • Ewidencję poszukiwanych pojazdów w USA
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Kanadyjskiej Policji
 • Internetową ewidencję skradzionych pojazdów CrimiMail
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Czeskiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów w Niemczech
 • Ewidencję skradzionych pojazdów w Norwegii
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Włoskiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Kaynine
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Litewskiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Holenderskiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Rumuńskiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów w Szwecji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Słoweńskiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów Słowackiej Policji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów w Rosji
 • Ewidencję skradzionych pojazdów IAATI
Jeśli baza nie jest dostępna on-line w trakcie generowania raportu nie dokonamy sprawdzenia pojazdu w tej bazie.

Historia Pojazdu

To chronologiczny zapis tego co działo się ze sprawdzanym pojazdem. Listę tą możesz sortować od najstarszych do najmłodszych zdarzeń lub odwrotnie jak wolisz. Na jednej osi czasu umieściliśmy: przebiegi, przeglądy, badania techniczne, zdarzenia (incydenty, rejestracje, ceny na aukcjach internetowych).

Historia zdarzeń

Historia zdarzeń to poukładana chronologicznie lista znanych uszkodzeń samochodu. Każdy osobny wpis opatrzony jest jednym lub więcej z poniższych elementów: datą zdarzenia, krajem, w którym do niego doszło, wartością szkody oraz statusem uszkodzenia. Dodatkowo podana może być informacja o umiejscowieniu szkody.

Przebiegi pojazdu

Ta sekcja zawiera ułożoną chronologicznie listę znanych odczytów przebiegów pojazdu. Znane są one z rutynowych przeglądów, rejestracji, informacji zebranych od ubezpieczyciela, z aukcji internetowych, Autoryzowanych Stacji Obsługi czy od innych instytucji, z jakimi mamy przyjemność współpracować.

Opcje wyposażenia

Producenci w numerze VIN kodować mogą również informacje o wyposażeniu i nie tylko. W tej sekcji Klienci znaleźć mogą informacje o klimatyzacji, elektrycznych szybach, kolorze zderzaków, listwach ozdobnych, relingach dachowych, przyciemnianych szybach, ogrzewanych siedzeniach, szyberdachu, czujnikach cofania, tempomacie, alarmie, zestawie audio, poduszkach powietrznych czy nawet kolorze lakieru i tkaninie na siedzeniach. Dzięki tym informacjom zweryfikować można czy pojazd jest wyposażony we wszystkie fabryczne elementy.

Bezpieczeństwo

Tu sprawdzisz jak wypada pojazd którym się interesujesz pod względem bezpieczeństwa. Wyniki testów zderzeniowych z wyszczególnieniem różnych ich wariantów, czołowe boczne i tak dalej. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i najbliższych im więcej gwiazdek w tej sekcji tym lepiej.

Usterki fabryczne – wezwania serwisowe

W tej sekcji znajdziesz usterki zawarte przez producenta pojazdu. Dotyczy to usterek fabrycznych, które odnotowano w niektórych seriach produkcyjnych. Mogą to być błędy konstrukcyjne które nie wyszły na jaw na etapie produkcji a po jakimś czasie użytkowania okazały się kluczowe dla bezpieczeństwa.

Analiza numeru VIN

Sprawdzisz czy został on poprawnie zdekodowany oraz gdzie go znaleźć na pojeździe. To ważne aby podczas kupna pojazdu zweryfikować umowę, dokumenty oraz sam pojazd. VIN w każdym z tych miejsc powinien być taki sam.

Zdjęcia pojazdu

Jest to galeria zdjęć monitorowanego pojazdu, które grupujemy według dat ich publikacji. W tej sekcji Klienci mogą znaleźć zdjęcia, a więc również ewentualne fotografie powypadkowe. Podkreślamy, że Klienci w naszych raportach otrzymają wszystkie dostępne w chwili generowania raportu informacje oraz dane. Pobieramy je od agencji rządowych, organizacji non-profit czy partnerów branżowych. Znajdujemy dane o pojazdach w informacjach publicznych i wszystkich źródłach internetowych, które są monitorowane przez nasze algorytmy wyszukiwania numerów nadwozia.