Ajoneuvon tekniset tiedot
Citroen C1 II (Phase I, 2014 3-door)
Vertaile mallin Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door) kaikkia 7 moottoriversiota ja avaa sitten tarkan voimansiirron ja tuotantovuoden tekniset tiedot.
Ajoneuvon historiaraportti
Ostamassa käytettyä Citroen C1 II (Phase I, 2014 3-door)-autoa? Tarkista juuri tämän auton historia
VIN-raportti auttaa varmistamaan tarkan moottorin, varustelun, mittarilukemat ja ilmoitetut vauriot ennen ostoa.
Ajoneuvon kuvat
1 / 4
Näytä suurempana Valitse voimansiirto
Moottoriversiot
Valitse rivi päivittääksesi alla olevat avainluvut ja yksityiskohtaiset tekniset tiedot.
7 versiota · 7 Bensiini
| Moottori | Polttoaine | Teho | Tuotanto |
|---|---|---|---|
| 1.0 VTi (69 KM) S&S Valittu | Bensiini | 69 KM | 2014–2018 |
| 1.2 PureTech (82 KM) Valittu | Bensiini | 82 KM | 2014–2018 |
| 1.0 VTi (69 KM) ETG Valittu | Bensiini | 69 KM | 2014–2018 |
| 1.0 VTi (69 KM) Valittu | Bensiini | 69 KM | 2014–2018 |
| Airscape 1.0 VTi (72 KM) S&S Valittu | Bensiini | 72 KM | 2019–2022 |
| Airscape 1.0 VTi (72 KM) S&S Valittu | Bensiini | 72 KM | 2018–2019 |
| Airscape 1.0 VTi (72 KM) Valittu | Bensiini | 72 KM | 2018–2019 |
Ei vastaavaa moottoriversiota
Kokeile mallinumeroa, teholukemaa tai tyhjennä polttoainesuodatin.
Valittu moottoriversio
1.0 VTi (69 KM) S&S
Bensiini · 2014–2018
- Moottorin teho
- 69 KM
- Vääntömomentti
- 95 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14,3 s
- Huippunopeus
- 157 km/h
Tällä sivulla
Version perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- 1.0 VTi (69 KM) S&S
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2014
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 157 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14.3 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 4.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 3.8 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 5
- CO2-päästöt
- 88 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- 1KR-FE
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 71 mm
- Iskunpituus
- 84 mm
- Puristussuhde
- 11.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 2.8 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 69 KM @ 6000 obr./min
- Vääntömomentti
- 95 Nm @ 4800 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Ilmanvastuskerroin (Cx)
- 0.285
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 855 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3465 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 665 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Rengaskoko
- 165/65 R14
- Vannekoko
- 14
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.2 PureTech (82 KM)
Bensiini · 2014–2018
- Moottorin teho
- 82 KM
- Vääntömomentti
- 116 Nm
- Iskutilavuus
- 1 199 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Huippunopeus
- 171 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- 1.2 PureTech (82 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2014
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 171 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 5.4 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.7 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.3 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 5
- CO2-päästöt
- 99 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- HMTEB2D
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1199 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Venttiilikoneisto
- DOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 75 mm
- Iskunpituus
- 90.5 mm
- Puristussuhde
- 11
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 3.25 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 82 KM @ 5750 obr./min
- Vääntömomentti
- 116 Nm @ 2750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Ilmanvastuskerroin (Cx)
- 0.28
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 865 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3465 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 665 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 200 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Rengaskoko
- 165/60 R15
- Vannekoko
- 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 VTi (69 KM) ETG
Bensiini · 2014–2018
- Moottorin teho
- 69 KM
- Vääntömomentti
- 95 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14,6 s
- Huippunopeus
- 157 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- 1.0 VTi (69 KM) ETG
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2014
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 157 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14.6 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 5 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.8 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.2 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 5
- CO2-päästöt
- 97 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- 1KR-FE
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 71 mm
- Iskunpituus
- 84 mm
- Puristussuhde
- 11.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 2.8 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 69 KM @ 6000 obr./min
- Vääntömomentti
- 95 Nm @ 4800 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Ilmanvastuskerroin (Cx)
- 0.287
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 860 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3465 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 665 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Automaattivaihteiston tyyppi
- ETG
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 200 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Rengaskoko
- 165/65 R14
- Vannekoko
- 14
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 VTi (69 KM)
Bensiini · 2014–2018
- Moottorin teho
- 69 KM
- Vääntömomentti
- 95 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14,3 s
- Huippunopeus
- 157 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- 1.0 VTi (69 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2014
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 157 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14.3 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 5 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.1 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 5
- CO2-päästöt
- 95 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- 1KR-FE
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 71 mm
- Iskunpituus
- 84 mm
- Puristussuhde
- 11.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 2.8 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 69 KM @ 6000 obr./min
- Vääntömomentti
- 95 Nm @ 4800 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Ilmanvastuskerroin (Cx)
- 0.29
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 840 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3465 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 665 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 200 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Rengaskoko
- 165/65 R14
- Vannekoko
- 14
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
Airscape 1.0 VTi (72 KM) S&S
Bensiini · 2019–2022
- Moottorin teho
- 72 KM
- Vääntömomentti
- 93 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12,6 s
- Huippunopeus
- 160 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- Airscape 1.0 VTi (72 KM) S&S
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2022
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 160 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12.6 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 5.4-5.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.7-4.8 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.8-4.9 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 108-111 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- 1KR-FE
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 71 mm
- Iskunpituus
- 84 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 2.8 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 72 KM @ 6000 obr./min
- Vääntömomentti
- 93 Nm @ 4400 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 855 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3466 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 666 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 165/65 R14; 165/60 R15
- Vannekoko
- 14; 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
Airscape 1.0 VTi (72 KM) S&S
Bensiini · 2018–2019
- Moottorin teho
- 72 KM
- Vääntömomentti
- 93 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 13,8 s
- Huippunopeus
- 160 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- Airscape 1.0 VTi (72 KM) S&S
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2018
- Tuotannon loppu
- 2019
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 160 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 13.8 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 4.2 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 3.8 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6c
- CO2-mittausstandardi
- NEDC
- CO2-päästöt
- 86 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- 1KR-FE
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 71 mm
- Iskunpituus
- 84 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 2.8 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 72 KM @ 6000 obr./min
- Vääntömomentti
- 93 Nm @ 4400 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 860 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3466 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 666 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 200 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 165/65 R14; 165/60 R15
- Vannekoko
- 14; 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
Airscape 1.0 VTi (72 KM)
Bensiini · 2018–2019
- Moottorin teho
- 72 KM
- Vääntömomentti
- 93 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 13,8 s
- Huippunopeus
- 160 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Citroen C1 C1 II (Phase I, 2014 3-door)- Merkki
- Citroen
- Malli
- C1
- Versio
- C1 II (Phase I, 2014 3-door)
- Moottori
- Airscape 1.0 VTi (72 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 3
- Tuotannon alku
- 2018
- Tuotannon loppu
- 2019
- Korityyppi
- Viistoperä
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 4
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 160 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 13.8 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 4.9 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.1 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6c
- CO2-mittausstandardi
- NEDC
- CO2-päästöt
- 93 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- 1KR-FE
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 71 mm
- Iskunpituus
- 84 mm
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 2.8 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 3.6 l
- Teho
- 72 KM @ 6000 obr./min
- Vääntömomentti
- 93 Nm @ 4400 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 35 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 196 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 780 l
- Omamassa
- 840 kg
- Kokonaismassa
- 1240 kg
- Kattokuorma
- 50 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 3466 mm
- Leveys
- 1615 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1884 mm
- Korkeus
- 1460 mm
- Akseliväli
- 2340 mm
- Raideleveys edessä
- 1425 mm
- Raideleveys takana
- 1420 mm
- Maavara
- 120 mm
- Etuylitys
- 666 mm
- Takaylitys
- 460 mm
- Kääntöympyrä
- 9.6 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillinen, McPherson, kierrejousi ja kallistuksenvakaaja
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Takajarrulevyn/-rummun halkaisija
- 200 mm
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 165/65 R14; 165/60 R15
- Vannekoko
- 14; 15
- ABS
- kyllä