Ajoneuvon tekniset tiedot
Dacia Logan II MCV (facelift 2017)
Vertaile mallin Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017) kaikkia 12 moottoriversiota ja avaa sitten tarkan voimansiirron ja tuotantovuoden tekniset tiedot.
Ajoneuvon historiaraportti
Ostamassa käytettyä Dacia Logan II MCV (facelift 2017)-autoa? Tarkista juuri tämän auton historia
VIN-raportti auttaa varmistamaan tarkan moottorin, varustelun, mittarilukemat ja ilmoitetut vauriot ennen ostoa.
Ajoneuvon kuvat
1 / 3
Näytä suurempana Valitse voimansiirto
Moottoriversiot
Valitse rivi päivittääksesi alla olevat avainluvut ja yksityiskohtaiset tekniset tiedot.
12 versiota · 4 Dieselpolttoaine · 7 Bensiini · 1 Bensiini / LPG
| Moottori | Polttoaine | Teho | Tuotanto |
|---|---|---|---|
| 1.5 dCi (75 KM) Valittu | Dieselpolttoaine | 75 KM | 2017–2018 |
| 1.5 dCi (90 KM) Valittu | Dieselpolttoaine | 90 KM | 2017–2018 |
| 1.5 dCi (90 KM) Easy-R Valittu | Dieselpolttoaine | 90 KM | 2017–2018 |
| 1.0 SCe (75 KM) Valittu | Bensiini | 75 KM | 2017–2018 |
| 0.9 TCe (90 KM) Easy-R Valittu | Bensiini | 90 KM | 2017–2018 |
| 0.9 TCe (90 KM) Valittu | Bensiini | 90 KM | 2017–2018 |
| 1.5 dCi (95 KM) Valittu | Dieselpolttoaine | 95 KM | 2018–2020 |
| 1.0 SCe (73 KM) Valittu | Bensiini | 73 KM | 2018–2020 |
| 0.9 TCe (90 KM) Valittu | Bensiini | 90 KM | 2019–2020 |
| 0.9 TCe (90 KM) Easy-R Valittu | Bensiini | 90 KM | 2019–2020 |
| 1.0 TCe (101 KM) Valittu | Bensiini | 101 KM | 2019–2020 |
| 1.0 ECO-G (101 KM) LPG Valittu | Bensiini / LPG | 101 KM | 2020 |
Ei vastaavaa moottoriversiota
Kokeile mallinumeroa, teholukemaa tai tyhjennä polttoainesuodatin.
Valittu moottoriversio
1.5 dCi (75 KM)
Dieselpolttoaine · 2017–2018
- Moottorin teho
- 75 KM
- Vääntömomentti
- 200 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14,6 s
- Huippunopeus
- 164 km/h
Tällä sivulla
Version perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.5 dCi (75 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2017
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 164 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14.6 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 3.7 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.4 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 3.5 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-päästöt
- 90 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K626
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Venttiilikoneisto
- SOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Puristussuhde
- 15.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 4.5 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 75 KM @ 4000 obr./min
- Vääntömomentti
- 200 Nm @ 1750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1090 kg
- Kokonaismassa
- 1670 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 580 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.82 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6.0J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.5 dCi (90 KM)
Dieselpolttoaine · 2017–2018
- Moottorin teho
- 90 KM
- Vääntömomentti
- 220 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12,1 s
- Huippunopeus
- 173 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.5 dCi (90 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2017
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 173 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12.1 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 3.7 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.4 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 3.5 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-päästöt
- 90 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K626
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Venttiilikoneisto
- SOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Puristussuhde
- 15.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 4.5 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 90 KM @ 4000 obr./min
- Vääntömomentti
- 220 Nm @ 1750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1090 kg
- Kokonaismassa
- 1670 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 580 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.82 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6.0J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.5 dCi (90 KM) Easy-R
Dieselpolttoaine · 2017–2018
- Moottorin teho
- 90 KM
- Vääntömomentti
- 220 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12 s
- Huippunopeus
- 172 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.5 dCi (90 KM) Easy-R
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2017
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 172 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 3.8 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 3.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 3.6 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-päästöt
- 92 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K626
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Venttiilikoneisto
- SOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Puristussuhde
- 15.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 4.5 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 90 KM @ 4000 obr./min
- Vääntömomentti
- 220 Nm @ 1750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1090 kg
- Kokonaismassa
- 1675 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 580 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.82 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 6
- Automaattivaihteiston tyyppi
- Easy-R
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6.0J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 SCe (75 KM)
Bensiini · 2017–2018
- Moottorin teho
- 75 KM
- Vääntömomentti
- 97 Nm
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14,7 s
- Huippunopeus
- 158 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.0 SCe (75 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2017
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 158 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 14.7 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 6.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.6 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.4 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-päästöt
- 120 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- B4D411
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 998 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Venttiilikoneisto
- DOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 3 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 75 KM @ 6300 obr./min
- Vääntömomentti
- 97 Nm @ 3500 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 980 kg
- Kokonaismassa
- 1555 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 525 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.82 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Erillisjousitus, kiertojouset
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6.0J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
0.9 TCe (90 KM) Easy-R
Bensiini · 2017–2018
- Moottorin teho
- 90 KM
- Vääntömomentti
- 140 Nm
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Huippunopeus
- 175 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 0.9 TCe (90 KM) Easy-R
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2017
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 175 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 5.7 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.9 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-päästöt
- 110 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4B408
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Venttiilikoneisto
- DOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 72.2 mm
- Iskunpituus
- 73.1 mm
- Puristussuhde
- 9.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.1 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 90 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 140 Nm @ 2250 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1075 kg
- Kokonaismassa
- 1590 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 570 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.82 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Automaattivaihteiston tyyppi
- Easy-R
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6.0J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
0.9 TCe (90 KM)
Bensiini · 2017–2018
- Moottorin teho
- 90 KM
- Vääntömomentti
- 140 Nm
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11,1 s
- Huippunopeus
- 175 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 0.9 TCe (90 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2017
- Tuotannon loppu
- 2018
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 175 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11.1 s
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 5.8 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.3 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.9 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6
- CO2-päästöt
- 109 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4B408
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Venttiilikoneisto
- DOHC
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Sylinterin halkaisija
- 72.2 mm
- Iskunpituus
- 73.1 mm
- Puristussuhde
- 9.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.1 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 90 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 140 Nm @ 2250 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1071 kg
- Kokonaismassa
- 1620 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 570 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.82 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6.0J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.5 dCi (95 KM)
Dieselpolttoaine · 2018–2020
- Moottorin teho
- 95 KM
- Vääntömomentti
- 220 Nm
- Iskutilavuus
- 1 461 cm³
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12,4 s
- Huippunopeus
- 179 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.5 dCi (95 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2018
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Dieselpolttoaine
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 179 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 12.4 s
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 4.5-4.6 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d-TEMP
- CO2-päästöt
- 97 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- K9K872
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 1461 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Diesel common rail
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 4
- Sylinterin halkaisija
- 76 mm
- Iskunpituus
- 80.5 mm
- Puristussuhde
- 15.5
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 2
- Moottoriöljyn määrä
- 5.7 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 95 KM @ 3750 obr./min
- Vääntömomentti
- 220 Nm @ 1750 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- AdBlue-säiliö
- 14.4 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1191 kg
- Kokonaismassa
- 1704 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 810 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 650 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1039 mm
- Kääntöympyrä
- 10.72 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujousitus
- Erillisjousitus, McPherson
- Takajousitus
- Puolierillinen jousitus
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Sähköinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 SCe (73 KM)
Bensiini · 2018–2020
- Moottorin teho
- 73 KM
- Vääntömomentti
- 95 Nm
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 15,5 s
- Huippunopeus
- 158 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.0 SCe (73 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2018
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 158 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 15.5 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 6.2 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.5 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.8-6.4 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 130-145 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- B4D411
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Vapaasti hengittävä moottori
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 3.3 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 73 KM @ 6300 obr./min
- Vääntömomentti
- 95 Nm @ 3600 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1108 kg
- Kokonaismassa
- 1557 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 550 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1040 mm
- Kääntöympyrä
- 10.8 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 258 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 22 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Hydraulinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
0.9 TCe (90 KM)
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 90 KM
- Vääntömomentti
- 140 Nm
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11,1 s
- Huippunopeus
- 175 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 0.9 TCe (90 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 175 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11.1 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 6.4 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 4.7 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5.9-6.6 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 133-150 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4B408
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.1 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 90 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 140 Nm @ 2250 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1143 kg
- Kokonaismassa
- 1590 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 570 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1040 mm
- Kääntöympyrä
- 10.8 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 258 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 22 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Hydraulinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
0.9 TCe (90 KM) Easy-R
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 90 KM
- Vääntömomentti
- 140 Nm
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Huippunopeus
- 175 km/h
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 0.9 TCe (90 KM) Easy-R
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Huippunopeus
- 175 km/h
- Kiihtyvyys 0–100 km/h
- 11 s
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – kaupunkiajo
- 6.2 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – maantieajo
- 5 l/100 km
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- WLTP
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 6.0-6.6 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- WLTP
- CO2-päästöt
- 136-149 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4B408
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 898 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.1 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 90 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 140 Nm @ 2250 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1150 kg
- Kokonaismassa
- 1591 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 575 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1040 mm
- Kääntöympyrä
- 10.8 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Automaattivaihteiston tyyppi
- Easy-R
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 258 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 22 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Hydraulinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 TCe (101 KM)
Bensiini · 2019–2020
- Moottorin teho
- 101 KM
- Vääntömomentti
- 160 Nm
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.0 TCe (101 KM)
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2019
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini
Suorituskyky
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- 5 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- NEDC
- CO2-päästöt
- 113 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4Dt
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin, Välijäähdytin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.1 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 101 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 160 Nm @ 2000 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1040 mm
- Kääntöympyrä
- 10.8 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 258 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 22 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Hydraulinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6J x 15
- ABS
- kyllä
Valittu moottoriversio
1.0 ECO-G (101 KM) LPG
Bensiini / LPG · 2020
- Moottorin teho
- 101 KM
- Vääntömomentti
- 170 Nm
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoainetyyppi
- Bensiini / LPG
Tällä sivulla
AJONEUVON HISTORIA
Ostamassa autoa? Tarkista sen historia ennen päätöstä!
Tarkista ajoneuvon historiaVersion perustiedot
Dacia Logan Logan II MCV (facelift 2017)- Merkki
- Dacia
- Malli
- Logan
- Versio
- Logan II MCV (facelift 2017)
- Moottori
- 1.0 ECO-G (101 KM) LPG
- Moottorityyppi
- Polttomoottori
- Ovien lukumäärä
- 5
- Tuotannon alku
- 2020
- Tuotannon loppu
- 2020
- Korityyppi
- Farmari
- Istuinpaikkojen lukumäärä
- 5
- Polttoainetyyppi
- Bensiini / LPG
Suorituskyky
- Polttoaineenkulutuksen mittausstandardi
- NEDC
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty
- /4.4-4.8 l/100 km
- Polttoaineenkulutus – yhdistetty (LPG)
- 4.4-4.8 l/100 km
- Päästönormi
- Euro 6d-TEMP
- CO2-mittausstandardi
- NEDC
- CO2-päästöt
- /98-108 g/km
- CO2-päästöt (LPG)
- 98-108 g/km
Moottori
- Moottorin malli / koodi
- H4D
- Moottorin sijainti
- Edessä, Poikittain
- Iskutilavuus
- 999 cm³
- Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä
- Monipisteruiskutus
- Moottorityyppi
- Turboahdin
- Moottorin rakenne
- Rivimoottori
- Sylinterien lukumäärä
- 3
- Venttiilien lukumäärä per sylinteri
- 4
- Moottoriöljyn määrä
- 4.1 l
- Jäähdytysnesteen määrä
- 4.5 l
- Teho
- 101 KM @ 5000 obr./min
- Vääntömomentti
- 170 Nm @ 2000 obr./min
Tilavuus ja massa
- Polttoainesäiliö
- 50 l
- Polttoainesäiliö (LPG)
- 32 l
- Tavaratilan vähimmäistilavuus
- 573 l
- Tavaratilan enimmäistilavuus
- 1518 l
- Omamassa
- 1193 kg
- Kokonaismassa
- 1626 kg
- Jarrullisen perävaunun massa (12 %:n nousu)
- 1110 kg
- Jarruttoman perävaunun massa
- 595 kg
Ajoneuvon mitat
- Pituus
- 4501 mm
- Leveys
- 1733 mm
- Leveys peilit avattuina
- 1994 mm
- Korkeus
- 1552 mm
- Akseliväli
- 2635 mm
- Raideleveys edessä
- 1497 mm
- Raideleveys takana
- 1486 mm
- Maavara
- 128 mm
- Etuylitys
- 827 mm
- Takaylitys
- 1040 mm
- Kääntöympyrä
- 10.8 m
Voimansiirto, Jarrut ja jousitus
- Vetotapa
- Etuveto
- Vaihteiden lukumäärä
- 5
- Etujarrut
- Tuuletetut levyjarrut
- Etujarrulevyn/-rummun halkaisija
- 258 mm
- Etujarrulevyn paksuus
- 22 mm
- Takajarrut
- Rumpujarrut
- Ohjausjärjestelmä
- Hammastanko
- Ohjaustehostin
- Hydraulinen ohjaustehostin
- Rengaskoko
- 185/65 R15
- Vannekoko
- 6J x 15
- ABS
- kyllä